میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
رونمایی از موتور جت بومی در حضور رهبر انقلاب
رونمایی از موتور جت بومی در حضور رهبر انقلاب
 

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره جزئیات بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر (ایران ساخت) در حسینیه امام خمینی(ره) توضیح داد.
پرویز کرمی اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هر ساله در مهرماه نشست نخبگان جوان و استعدادهای برتر را با مقام معظم رهبری دارد. رئیس نمایشگاه ویژه دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان و فناوری های برتر ایران ساخت، ادامه داد: در این رابطه ۳۰ شرکت دانش بنیان انتخاب شدند که همه دارای استعدادهای برتر، افراد جوان و شاخص بودند. ضمن آنکه یک شرط هم داشتیم که اینها باید تولید داخل و تجاری سازی شده باشند و به بیان دیگر ایران ساخت باشند. کرمی افزود: در این بازدید، موتور جت بومی در حضور مقام معظم رهبری رونمایی شد که تاکنون این محصول رونمایی نشده بود. آخرین تکنولوژی موجود در پیشرفتهای موتور جت و موتورهای هوایی امروز رونمایی شد.
وی گفت: همینطور محصول «فریز درایر» که در مواد غذایی و خشک کنندگی بهداشتی و صنعتی کاربرد دارد در تیراژ بالا رونمایی شد. این محصول برای افزایش ماندگاری غذای نیروهای نظامی و ارتش کاربرد دارد.
وی با اشاره به اینکه نمونه ارتقا یافته دستگاه شتابدهنده خطی نیز که در حوزه عکس برداری بیماریهای خاص مانند سرطان کاربرد دارد نیز در حضور مقام معظم رهبری ارائه شد، افزود: در همین حال دکتر ستاری پاورپوینتی ۷ دقیقه ای در مورد زیست بوم ارائه کرد.
کرمی گفت: بعد از نشستهای مقام معظم رهبری و هر دیدار با نخبگان و نیز با شرکتهای دانش بنیان، مجموعه دفتر رهبری مسائل این جلسات را یادداشت کرده و بلافاصله آن را به معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان ابلاغ می کنند. در این راستا یک کمیته ای مشترکا بین دفتر رهبری و معاونت علمی شکل می گیرد تا این مسائل پیگیری شود.

کد مطلب: 111127
 
Share/Save/Bookmark