میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۷
 
 
اصلاح طرح لغو تحریم‌ها پس از ایراد شورای نگهبان
فرصت ۲ ماهه به طرف‌های برجامی برای اجرای کامل تعهدات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز (۱۲ آذر) قوه مقننه جهت تأمین نظر شورای نگهبان ماده ۶ طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از ملت ایران را اصلاح کردند.
در ماده ۶ این طرح آمده است: دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد توافق هسته‌ای در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع کامل موانع صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده‌های نفتی ایران و برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش، یک ماه پس از تصویب این قانون در مجلس شورای اسلامی اجرای داوطلبانه سند (پروتکل) الحاقی را متوقف کند.
بر این ‌اساس عبارت «یک ماه» به «دو ماه» و همچنین عبارت «تصویب» به «لازم‌الاجرا» تغییر یافت.
بنابراین ماده ۶ این طرح این‌گونه تغییر یافت:
«دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد توافق هسته‌ای در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع کامل موانع صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده‌های نفتی ایران و برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش، ۲ ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون در مجلس شورای اسلامی اجرای داوطلبانه سند (پروتکل) الحاقی را متوقف کند.»
شورای نگهبان طی نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریمها و صیانت از منافع ملت ایران ایراد گرفته بود. که با رفع آن به نظر می‌رسد به تأیید شورای نگهبان برسد.

کد مطلب: 116320
 
Share/Save/Bookmark