میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
 
 
ذوالنوری:
آمریکا آرزوی مذاکره مجدد با ایران را به گور می‌برد

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: تا زمانی که مقامات آمریکا در موضع استبدادی‌شان باشند، باید آرزوی مذاکره با ایران را به گور ببرند.
مجتبی ذوالنوری با اشاره به پیشنهاد رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه بدون هیچ پیش‌شرطی حاضر به مذاکره با ایران هستیم، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که ما با کشور، مردم و حتی دولت آمریکا مشکلی نداریم و مشکل ما با خوی استکباری دولتمردان آمریکاست. وی گفت: ما با کشور آفریقای جنوبی به علت آپارتاید و بحث نژادپرستی که در آنجا حاکم بود قطع رابطه کردیم، اما بعد از اینکه نلسون ماندلا و انقلابی‌ها بر این کشور حاکم شدند، رابطه ما با این کشور برقرار شد و امروز یکی از بهترین روابط را با آنان داریم.
ذوالنوری ادامه داد: اگر مقامات آمریکا تغییر رفتار دهند، خوی استکباری‌شان را کنار بگذارند، از سر عقل ورود کنند، حسن‌نیت خود را نشان دهند، نسبت به حقوق مردم ایران وظایفشان را انجام دهند و خیانت‌هایی را که در حق ملت ما انجام داده‌اند جبران کنند، در این صورت می‌توان با آنان در ارتباط بود.
وی با بیان اینکه حافظه مردم ما فهرست بسیار بلندی از انواع جنایت و خیانت دولتمردان آمریکا در خود دارد و به راحتی نمی‌توان آن را پاک کرد، اظهار کرد: ما می‌دانیم که آمریکا با اساس انقلاب و نظام ما مشکل دارد.
رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تأکید کرد: تا زمانی که مقامات آمریکا در موضع استبدادی‌شان هستند، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و آرزوی مذاکره مجدد با ایران را به گور خواهند برد.
ذوالنوری با بیان اینکه ترامپ به دنبال مذاکره برای مذاکره است که این شرایط به نفع آمریکاست، گفت: آمریکایی‌ها با این اقدام می‌خواهند بگویند که جمهوری اسلامی را باری دیگر پای میز مذاکره کشاندیم.
رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: آمریکایی‌ها نمی‌خواهند مشکلات طرفین را حل کنند و منافع جمهوری اسلامی را به رسمیت بشناسند و اگر صرفا با این ذهنیت به دنبال مذاکره با ایران هستند که به همه بگویند دیدید که جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره کشاندیم، به هدفشان نمی‌رسند. وی تصریح کرد: از سوی دیگر ممکن است هدف آنان از مذاکره این باشد که جمهوری اسلامی از نفوذ منطقه‌ای‌اش دست بردارد و کشورمان را محصور کنند.
رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: همچنین ممکن است مقامات آمریکا به دنبال زیر سوال بردن قدرت دفاعی جمهوری اسلامی باشند که پاسخ ما به آنان این است که آمریکایی‌ها هم توان دفاعی‌شان را وسط بگذارند تا هر دو در یک سطح باشیم و هر چه مازاد بود، از بین ببریم. ذوالنوری تأکید کرد: اگر مقامات آمریکا به دنبال زیر سوال بردن توان دفاعی ایران و بقای محدودیت‌های برجام باشند، طبیعی است که جمهوری اسلامی با آمریکایی که از موضع طلبکارانه و تحکم جلو می‌آید، گفت‌وگو نمی‌کند باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 105520
 
Share/Save/Bookmark