میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۸
 
 
آیت‌الله جنتی:
هنوز عده‌ای منافق درصدد ادامه فتنه ۸۸ هستند

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فتنه در ایران خاموش شده ولی ریشه آن خشک نشده است، گفت: هنوز عده‌ای «منافق نو و جدید» درصدد ادامه حرکت فتنه ۸۸ در ایران اسلامی هستند.
به گزارش تسنیم، آیت‌الله احمد جنتی دیروز در سومین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی در بوشهر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین خصوصیات انبیاء و اولیای الهی زهد و تقوا است که این مهم باید در وجود عالمان دین متبلور باشد.
وی با اشاره به اینکه زهد و پارسایی در وجود حضرت امام راحل موج می‌زد خاطر نشان کرد: اهل علم و علوم دینی نباید دنیا پرست باشد چراکه همواره مورد سرزنش جامعه قرار می‌گیرند که این مهم مورد توجه و تاکید امام راحل قرار داشت.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر تقویت اتحاد مسلمانان در همه جهان اسلام گفت: اتحاد، وحدت، انسجام از توصیه‌های مهم پیامبر اسلام(ص)، ائمه اطهار(ع)، امام راحل و رهبر معظم انقلاب است که باید این مهم در جوامع اسلامی مورد توجه ویژه قرار بگیرد.
جنتی از خدشه‌دار کردن وحدت مسلمانان توسط دشمنان و کفار خبرداد و تاکید کرد: دشمنان اسلام به‌ویژه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی همواره پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان در راستای تحقق اهداف خود، نقشه‌های گوناگون تفرقه‌افکنی در سرزمین‌های اسلامی اجرا کردند که تا حدودی به اهداف خود دست یافتند.
وی تقویت اتحاد و انسجام مسلمانان را یکی از برنامه‌های مهم علمای دین دانست و خاطر‌نشان کرد: اتحاد شیعه و سنی یکی از تاکیدات امام راحل در جریان پیروزی انقلاب اسلامی بود و این مهم مورد توجه رهبر انقلاب قرار دارد که شیعه و سنی از یک بدنه هستند و نباید اختلاف بین آنان ایجاد شود.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر توجه به برنامه‌های مراسم ۹ دی و خنثی‌شدن توطئه‌های دشمنان خاطر‌نشان کرد: فتنه ۸۸ باید به جامعه شناسانده و ابعاد این فتنه برای همه لایه‌های جامعه تبیین شود تا مردم بدانند فتنه ۸۸ مربوط به انتخابات نبود بلکه برای براندازی نظام اسلامی ایران طراحی شده بود. وی با بیان اینکه فتنه ۸۸ را برخی ساده می‌پندارند، تصریح کرد: فتنه ۸۸ با طراحی آمریکایی‌ها و نیروهای داخلی اجرا شد و فتنه‌گران خیال می‌کردند می‌توانند با انقلاب مخملی، نظام اسلامی ایران رانابود کنند همانگونه که رژیم صهیونیستی با ۱۰ میلیون دلار انقلاب مخملی در گرجستان انجام داد.
جنتی با بیان اینکه نابودی داعش و شکست آمریکا در منطقه با فرماندهی سردار سلیمانی و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب محقق شد، افزود: رزمندگان اسلام و انقلابی به‌فرماندهی سردار سلیمانی و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب توانستند با شجاعت داعش را نابود کنند و آمریکا و ایادی‌اش در منطقه را شکست دهند. وی با بیان اینکه در جریان فتنه ۸۸ آمریکا سیلی محکمی از ایران اسلامی خورد، تصریح کرد: فتنه در ایران خاموش شده ولی ریشه آن خشک نشده است و هنوز عده‌ای «منافق نو و جدید» درصدد ادامه حرکت فتنه ۸۸ در ایران اسلامی هستند.

کد مطلب: 102127
 
Share/Save/Bookmark