میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹
 
 
دادستان تهران خبر داد
قصور ۱۴ دستگاه و نهاد خصوصی و دولتی در حادثه پلاسکو

دادستان تهران از صدور نظریه کارشناسی در پرونده پلاسکو خبر داد.
عباس جعفری دولت‌آبادی در بیست و ششمین جلسه شورای معاونان دادسرای تهران از ارائه گزارش‌ هیأت کارشناسان در پرونده پلاسکو خبر داد که به موجب آن ۱۴ دستگاه و نهاد خصوصی، عمومی و دولتی مقصر تشخیص داده شده است.
وی با اشاره به مشکلات ناشی از بارش برف اخیر در فرودگاه‌های تهران و سرگردانی مسافران، توجه بیشتر سرپرست ناحیه ۹ دادسرای تهران به موضوع حقوق عامه را ضروری دانست و ضمن تشکر از برگزاری جلسه از سوی سرپرست دادسرای فرودگاه با مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط، اظهار داشت: علاوه بر تداوم برگزاری چنین جلساتی، موضوعاتی نظیر تاخیر پروازها و نارضایتی عموم از این موضوع باید توسط سرپرست دادسرا پیگیری شده و اقدامات لازم به عمل آید.
جعفری دولت‌آبادی افزود: برخی تاخیرهای پروازی به لحاظ مشکلات فنی و حساسیت‌های ایمنی است و از این حیث مردم چنین تاخیراتی را می‌پذیرند اما نباید به گونه‌ای رفتار شود که تمام تاخیرها به مشکلات ایمنی، دلایل برون سازمانی مانند وضعیت آب و هوا و فنی نسبت داده شود.
دادستان تهران در موضوع علل تاخیر پروازها به علل درون‌سازمانی نیز توجه نمود و اظهار داشت: در چنین مواردی، تاخیر پروازها باید اطلاع‌رسانی شود تا سرگردانی مسافران را درپی نداشته باشد.

کد مطلب: 103108
 
Share/Save/Bookmark