میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸
 
 
لزوم همسان‌سازی حقوق کارکنان دانشگاه آزاد و دولتی
بعد از تشکیل فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی که اعضای آن همه از همکاران ما در دانشگاه آزاد اسلامی بوده و هستند و بعد از اینکه یکی از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند، بارقه‌های امید در چشمان همکارانمان در دانشگاه آزاد روشن شد که حالا که هم فراکسیون دانشگاه آزاد را در مجلس داریم.
امید است با ارائه طرحی دو فوریتی اجحای که به همکاران در دانشگاه آزاد اسلامی تحمیل شده و میشود را جبران خواهند کرد. آنچه اجحاف به نظر می‌رسد:
۱. موظفی تدریس اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰ درصد بیشتر از موظفی اساتید دانشگاه‌های دولتی با مرتبه علمی برابر است
۲. حقوق دریافتی اساتید دانشگاه آزاد کمتر از نصف همکاران دانشگاه‌های دولتی در خوشبینانه‌ترین حالت که گاهی این تفاوت به یک سوم نیز میرسد با همان مرتبه علمی است! مثلا دانشیار پایه ۱۸ دانشگاه آزاد دریافتی‌اش حدود ۶ میلیون تومان از کسر قسط وام‌ها که اگر آنها نیز کسر شود، نصف مبلغ میماند حال آنکه دریافتی همکار دانشگاه دولتی با همین مرتبه علمی حدود ۱۸ میلیون تومان است!
۳. ما کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی مشمول قانون کار و بیمه بیکاری چیزی که هر کارگری که بیمه میشود مشمول آن میشود، نیستیم! چراکه ۳ درصد حق بیمه این بخش توسط دانشگاه از سالهای اولیه تاکنون از حساب ما کم شده اما به حساب بیمه واریز نشده است!
۴. اگر مشکلی بین ما کارکنان و صاحب کار یعنی دانشگاه آزاد به وجود آید نمیتوایم به اداره کار، دیوان عدالت اداری و....مراجعه کنیم بلکه باید از دست دانشگاه به خود دانشگاه شکایت کنیم! کجای دنیا در امور حقوقی چنین چیزی داریم که متشاکی و قاضی هر دو یک نفر باشند؟!
ما کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی که گویا در این شرایط اقتصادی فراموش شده‌ایم، نامه‌ای با ۱۱ هزار امضا در همین باب به ریاست محترم هیات امنا و موسس دانشگاه نوشته و ارسال کردیم و...
لذا ما کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی از مجلس خواهشمندیم با ارائه طرحی دو فوریتی که آمادگی کامل خود را برای کمک به تهیه این طرح اعلام میکنیم، مشکلات کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی را یک بار برای همیشه مرتفع سازید. حال چه با تغییر اساسنامه دانشگاه که لزوم تغییر آن به شدت احساس میشود چه با ارائه طرح همسان‌سازی حقوق و مزایای کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با کارکنان دانشگاه‌های دولتی و چه از هر طریقی که خو صلاح میدانید.بی صبرانه منتظر اقدامات فوری شما عزیزان بوده و این اقدامات را با وسواس پیگیری خواهیم کرد.

جمع بزرگی از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی آذرماه ۱۳۹۹
کد مطلب: 116500
 
Share/Save/Bookmark