میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۰
 
 
حجت الاسلام غرویان در گفت‌و‌گو با سیاست روز:
شاید مجبور شوم رقابت را تا آخر ادامه دهم

یکی از افراد هم طیف حسن روحانی، حجت‌الاسلام محسن غرویان است که برای کاندیدا شدن پا پیش گذاشته است، اما او درباره زمان ثبت‌نام و چگونگی ادامه رقابت به سیاست روز می‌گوید: روز جمعه برای ثبت‌نام در انتخابات دوازدهم به تهران می‌آیم.
وی ادامه می‌دهد: تاکنون به چگونگی حضور در انتخابات فکر نکرده بودم اما با توجه به شرایط کنونی شاید مجبور شوم انتخابات را تا انتها ادامه دهم.
حجت‌الاسلام غرویان توضیح می‌دهد: با حرکت‌هایی که این روزها در مسیر ثبت‌نام کاندیدا می‌بینم شاید شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که به نفع کاندیدای خاصی کنار نرفته و تا آخر بمانم.
وی گفت: اگر فضای انتخابات فضای تقابلی و درگیری و غیراخلاقی بشود، من مجبور می‌شوم که بمانم و معتقدم ما وظیفه و مسئولیت داریم؛ اخلاق و ارزش‌های انسانی و اسلامی را در معرض انتخاب مردم قرار بدهیم بر همین اساس سعی‌ام بر این است در تقابل‌ها اخلاق را رعایت کنم و وارد اینگونه درگیری‌ها و اصطحکاک‌ها نشوم.
حجت‌الاسلام غرویان در واکنش به ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم با وجود توصیه رهبری مبنی بر ثبت‌نام نکردن وی، نیز به سیاست روز گفت: پیش‌بینی می‌کردم این اتفاق رخ دهد، اما اکنون به این دلیل که خودم هم کاندیدا هستم و احمدی‌نژاد نیز کاندیدا شده، اخلاق سیاسی اجازه صحبت به من درباره این رفتار را نمی‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: اما سوالاتی در ذهنم ایجاد شده مبنی بر اینکه حرکت دست‌جمعی یاران احمدی‌نژاد برای حضور در وزارت کشور و ثبت‌نام در انتخابات با وجودی که قبل‌تر درباره آن با مردم صحبت نکردند، از منظر جامعه و مردم چه معنی‌ای می‌دهد؟ آیا اینها با فهم مردم و با شعور مردم بازی کردن هست یا نیست؟ و اینکه چرا جامعه و رهبری را باید دچار چنین التهاب‌ها و شوک‌ها کنیم، و اینکه نتیجه این رفتار آنها چه خواهد شد؟
حجت‌الاسلام غرویان ادامه داد: نگاهم این است که سرانجام این اتفاقات چه خواهد شد و نتیجه حرکت‌ها برای مردم آیا جز بی‌اعتمادی به مسئولان مملکتی را درپی خواهد داشت؟
وی در پایان این را هم گفت که نگران اخلاق جامعه و جوانان امروز هستم، چراکه جوانان امروز رفتارهای همه مسئولین را زیر نظر دارند و در مورد آنها تحلیل و حرف دارند و نتیجه‌گیری کرده و رفتارهایشان را بر این اساس تنظیم می‌کنند؛ با این تفاسیر ادامه چنین رفتارهایی در جامعه برای وضعیت فرهنگی و اخلاقی جوانان خطرناک است. واقعا دلم به حال ملت و جوانان می‌سوزد که این رفتارها را می‌بینند و رنج می‌برند.

کد مطلب: 98950
 
Share/Save/Bookmark