میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۲
 
 
سردار سلامی:
ملت ایران صفحات تاریخ نوین آمریکا را پر از شکست‌های پی‌درپی کرده‌اند

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران صفحات تاریخ نوین آمریکا را پر از شکست‌های پی‌درپی و آشکار کرده ‌است به اذعان آمریکایی‌ها مبنی بر بزرگی ملت اشاره کرد و اظهار داشت: فتنه اخیر بزرگترین جنگ در تاریخ ایران اسلامی بود.
به گزارش تسنیم، سردار پاسدار حسین سلامی در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه قائم آل‌محمد(عج) سمنان اظهار داشت: فتوحات اسلام که در زمان بعثت و سال‌های نخستین آن رخ داد همواره به همت حضور مستضعفان و فقرا بوده است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز نیز شرایط مانند صدر اسلام است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران تجدید حیات مجدد اسلام و بعثت دوباره‌ای از این آیین الهی بود که طلوع جدیدی از این خورشید نورانی را رقم زد و می‌بایست به صفحه قلب‌ها و دل‌های مسلمانان بتابد و قلوب مرده را زنده کند.
سردار سلامی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران باید مسلمانان را از گورستان جهل مدرن بیدار کند و آن‌ها را از نظام برده‌داری نوین نجات داده و آن‌ها را از وادی ظلمت به سوی نور هدایت کرده و قل و زنجیر جاهلیت و بندگی استکبار را از دست و پای آنان باز کند و واقعیت انقلاب اسلامی اینچنین است. وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) حرکتی نبوی را در عالم طراحی کرده‌اند، گفت: امروز نیز بیرق هدایت و نجات امت اسلام بر دوش مقام معظم رهبری است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: امروز نیز می‌بینیم همان مستعضفان و محرومان پیشگامان این نهضت عظیم چه در ایران و چه در سایر بلاد اسلامی هستند و داستان همواره به گونه‌ای است که هرگاه اسلام حیات یافته و به حاکمیت رسیده و تشکیل حکومت داده است و با اراده قدرت‌سازی را آغاز کرده است؛ مشرکان، منافقان، کفار، مستکبران و ظالمان عالم با همه وجود در مقابل آن صف‌آرایی کرده و ایستاده‌اند و این موضوع در دوران صدر اسلام و نیز دوره جدید ظهور حاکمیت نوین اسلام صادق بوده است. سردار سلامی افزود: ماجرای جنگ‌های بدر، احد، خیبر، احزاب و سایر غزوات صدر اسلام برای همین بود که نور خدا را خاموش کنند و امروز نیز شرایط به همین‌گونه است.
وی اضافه کرد: امروز نیز با این تاریخ فشرده و متراکم ۴۰ ساله و سرشار از حقایقی سخت، واقعیت‌هایی سهمگین و گذرگاه‌هایی پر از خطر در مقابل این حرکت نورانی اسلام قرار داده‌‌اند و شاهد همان شرایط صدر اسلام هستیم چراکه شعائر الهی اسلام و پیام‌های این دین مقدس مانند عدالت، آزادی، حریت، کرامت، عزت، اخلاق، مهربانی و مفاهیمی از این جنس است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه این پیام‌ها با ماهیت وجودی نظام مستکبران نمی‌سازد، خاطرنشان کرد: استکبار تنها با ظلم، بی‌عدالتی، تحقیر ملت‌ها، از بین بردن کرامت آنان، غارت سرمایه‌های مادی و نیز از بین بردن هویت معنوی آنان ادامه حیات می‌دهد.
سردار سلامی با اشاره به اینکه امروز اسلام در بستر یک انقلاب بزرگ جاری بوده و با این نظام ظالمانه استکبار مخالف است، تأکید کرد: بنابراین طبیعی است که در هر لحظه با توطئه‌های جدید روبه‌رو شویم.
وی با اشاره به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری درباره حوادث اخیر تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری تصویر جامعی از الگوی مقابله دنیای استکبار با نظام اسلامی را در شرایط جدید ترسیم کرد و نشان داد که ما چگونه در طول این ۴۰ سال از میان این همه جنگ، تحریم، محاصره، انزوا، تهاجم فرهنگی و فتنه‌های سخت عبور کرده و پیش رفته و قدرت دشمنان را شکسته‌ایم.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: درست است که در دهه ۵۰ (شمسی) دشمن در همه جهان اسلام از ایران تا شبه جزیره حجاز و مصر و شرق مدیترانه و دیگر نقاط از جهان اسلام مسلط بود اما وقتی انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید یکی از بزرگترین ستون‌های خیمه تسلط راهبردی دشمن بر جهان اسلام فرو ریخت.
سردار سلامی با اشاره به اینکه نیکسون یکی از رؤسای جمهور اسبق آمریکا سیاستی با عنوان ستون‌های دو گانه در جهان اسلام پایه‌گذاری کرده بود، عنوان کرد: آمریکا اساس حاکمیت خود در جهان اسلام را بر دو ستون ایران پیش از انقلاب و عربستان سعودی بنا گذاشته بود و زمانی که امام خمینی(ره) ایران را از سیطره آمریکا نجات داد بدین معنی بود که یکی از این ستون‌ها فرو ریخت و این موضوع برای آمریکا قابل تحمل نبود؛ چراکه می‌دانست این پدیده در جغرافیای ایران متوقف نمی‌شود و پیش می‌رود و در نهایت تمام این متصرفات را از تصرف آمریکا خارج می‌کند.
وی با بیان اینکه آمریکا درک درستی از چشم‌اندازهای پیش روی انقلاب اسلامی داشته است، تصریح کرد: به همین سبب نیز آمریکایی‌ها همه جهان آن روز و امروز را مسلح و به هم متحد و یکپارچه کرده‌اند تا در برابر این حرکت و این نهضت اسلامی بایستند و آن را متوقف کرده و دوباره به تاریخ کشورمان بازگردانند.

کد مطلب: 102703
 
Share/Save/Bookmark