میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
 
 
شجاعی‌طباطبایی در حاشیه افتتاح نمایشگاه پوستر «سقوط شیطان بزرگ»:
می‌خواستیم با زبان هنر مشتی به دهان دولتمردان آمریکا بزنیم

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری گفت: دولتمردان آمریکا بسیار گستاخ شده‌اند و دیدیم که مقام معظم رهبری نیز در واکنش به آنها از واژه «احمق» استفاده کردند؛ این وضعیت ایجاب می‌کرد تا ما نیز به زبان هنر مشتی به دهان دولتمردان آمریکا بزنیم.
سیدمسعود شجاعی طباطبایی در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه پوستر «سقوط شیطان بزرگ» در گفت‌وگو با پویا گفت: این نمایشگاه با محوریت سالروز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شکل گرفت. مقامات آمریکا این روزها عصبانیت بسیار زیادی از ایران دارند و این عصبانیت را به اشکال مختلفی همچون تحریم و اظهارات رئیس‌جمهور خود نشان می‌دهند و کار به جایی رسیده است که رئیس‌جمهور آمریکا یک سخنرانی مستقل را به مباحثی مثل «ایران‌ستیزی» و «ایران‌هراسی» اختصاص می‌دهد و حتی ایران را یک ملت تروریست می‌خواند. این نشانه‌ها از قبل هم وجود داشت اما در حال حاضر شدت گرفته است؛ دولتمردان آمریکا بسیار گستاخ شده‌اند و دیدیم که مقام معظم رهبری نیز در واکنش به آنها از واژه «احمق» استفاده کردند؛ این وضعیت ایجاب می‌کرد تا ما نیز به زبان هنر مشتی به دهان دولتمردان آمریکا بزنیم.
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری ادامه داد: قرار است آثار این نمایشگاه در مراکز استان‌ها نیز به معرض نمایش گذاشته شود و مجموع آثار در قالب کتاب به چاپ برسد؛ همچنین این آثار در فضای شهری به نمایش گذاشته خواهد شد و شرایط انتشار وسیع آثار در فضای مجازی را نیز فراهم کرده‌ایم. خوشبختانه اکنون شرایط بسیار خوبی برای ثبت و نگهداری از این آثار فراهم شده است و من از اصحاب رسانه تشکر می‌کنم به خاطر این که در این مسیر یاور ما هستند.
شجاعی‌طباطبایی برپایی چنین برنامه‌هایی را در رسواکردن رژیم جنایتکار آمریکا بسیار مؤثر دانست و افزود: ما خاطرات بسیار تلخی را از رژیم آمریکا داریم مثل حمله به هواپیمای مسافربری ایران، حمله اتمی به شهرهای هیروشیما و ناکازاکی و جنایاتی که در عراق مرتکب شدند مثل فجایع زندان ابوغریب که این‌ها همگی نماد ظلم است. دولت آمریکا یک دولت تمامیت‌خواه و همواره درپی سلطه‌جویی بر ملت‌های جهان است. ایران تنها کشوری است که بدون هیچ ترسی به طور جدی در مقابل آمریکا ایستاده است. زمانی که ما فراخوان مسابقه بین‌المللی کاریکاتور ترامپیسم را منتشر کردیم با استقبال هنرمندان از ۷۵ کشور جهان مواجه شد؛ زبان هنر، رسا و بین‌المللی است.
بنابر این گزارش، نمایشگاه گروهی پوستر «سقوط شیطان بزرگ» روز گذشته با حضور مدیران فرهنگی و هنرمندان در سالن ابوالفضل عالی در حوزه هنری انقلاب اسلامی افتتاح شد.
در این مراسم مدیران فرهنگی و شخصیت‌های هنری همچون محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، سیدحمید شریفی آل‌هاشم گرافیست و دبیر هنری نمایشگاه پوستر «سقوط شیطان بزرگ»، مسعود نجابتی پیشکسوتِ گرافیک، احمدرضا دالوند پیشکسوتِ گرافیک و علی‌اصغر یوزباشی پیشکسوتِ مجسمه‌سازی حضور داشتند.
نمایشگاه گروهی پوستر «سقوط شیطان بزرگ» در واکنش به تصمیمات اخیر ضد ایرانی دولتمردان آمریکایی در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برپا شده و تا تاریخ ۲۱ آبان‌ماه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۹ پذیرای علاقه‌مندان است. نشانی گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ می‌باشد.

کد مطلب: 101740
 
Share/Save/Bookmark