میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۸
 
 
روحانی در جلسه هیات دولت:
با انتخاب رهبر انقلاب خواب دشمنان تعبیر نشد

رئیس جمهور گفت: آمار مبتلایان و بهبود یافتگان نشان دهنده این است که کارنامه خوبی کادر درمانی و ملت ما در مقابله با کرونا داشتند.
حجت الاسلام حسن روحانی در سخنانی در جلسه هیأت دولت با اشاره به در پیش بودن سالروز قیام ۱۵ خرداد اظهارداشت: به مناسبت حمایت مردم از امام، حادثه ۱۵ خرداد رخ داد و این قیام بزرگترین فداکاری بود که در دهه های اخیر کشور ما رخ داد.
رئیس جمهور ادامه داد: در قیام ۱۵ خرداد مردم فداکاری بزرگی انجام دادند که موجب حفظ انقلاب و راه انقلاب و حیات امام عزیز و بزرگوارمان شد که رهبری را عهده دار شدند. روحانی افزود: ما یاد امام کبیر را گرامی می داریم و همچنین یاد می کنیم از تصمیم بسیار مهمی که مجلس خبرگان در همان روز چهاردهم خرداد گرفت و در سریعترین زمان ممکن با اشارات و رهنمودهای امام توانست تصمیم بگیرد و خلف صالح و جانشین بحقی را برای امام تعیین کند. روحانی گفت: خواب آشفته‌ای که دشمنان ما برای رحلت امام پیش بینی کرده بودند و فکر می کردند که در کشور بعد از وفات امام نه امنیتی و نه وحدتی خواهد بود و نه مجلس خبرگان رهبری قادر خواهد بود تا هفته‌ها رهبری را تعیین کند تعبیر نشد و عنایت خداوند بود که در روز چهاردهم خرداد رهبر نظام مشخص شد.
وی افزود: الحمدلله می بینیم که زیر سایه همین رهبری فرهیخته ملت و کشور ما در برابر انواع توطئه ها حفاظت شده است.
رئیس جمهور گفت: در سراسر زندگی امام (ره) و در سخت ترین روزها برای ملت و کشور، توکل به خداوند، اعتماد به نفس، تقویت اعتماد ملی و روحیه اعتماد ملی را در همه جای زندگی امام خمینی (ره) مشاهده می کنیم.
روحانی گفت: در همه دوران رهبری امام (ره) برای نهضت اسلامی، تدبیر و معماری دقیق ایشان را برای پیشبرد نهضت و نظام جمهوری اسلامی ایران مشاهده می کنیم.
روحانی افزود: بحث پایان جنگ، قطعنامه ۵۹۸ بسیار حائز اهمیت بود که دفاع و جنگ ۸ ساله چگونه پایان بپذیرد در همین سال پایانی عمر ایشان انجام شد.
رئیس جمهور گفت: ما می بینیم که در سال پایانی زندگی امام (ره) مسائل بسیار مهمی به دست ایشان حل شد که اگر اینگونه اقدامات در ماه های پایانی عمر امام نبود، شاید ما با مشکلاتی بعد از وفات امام مواجه می شدیم.
وی عملکرد صد روزه کشورمان در مقابله با ویروس خطرناک کرونا به ویژه کار بزرگ جامعه درمانی، ورود ملت به صحنه و پشتیبانی از آنان را زمینه ساز شرایط قابل قبول در مقایسه با کشورهای پیشرفته جهان دانست. روحانی در ادامه اظهاراتش در جلسه هیئت دولت افزود: ما در مقابله با کرونا از صد روز عبور کردیم و این بسیار مهم بود که در شرایط بسیار سختی که مردم ما می بینند در کشورهایی که حتی از نظر مالی، اقتصادی، پزشکی و علمی پیشرفته هستند در طول این مدت با چه مشکلات بزرگی در برابر ویروس مواجه شدند.
رئیس جمهور گفت: امروز در زمینه ذخایر کالاهای اساسی شرایط بهتری نسبت به گذشته داریم. رئیس جمهور با اشاره به گزارش معاون اول رئیس جمهور در همین جلسه خاطر نشان کرد: همچنین گزارش رئیس بانک مرکزی نشان داد که در زمینه ذخایر کالاهای اساسی و تأمین ارز برای این کالاها حتی از هفته های پیش هم که اطمینان بخش بود امروز شرایط بهتری داریم. روحانی گفت: آماری که امروز وزارت کشاورزی ارائه کرد پیش بینی ۱۴ میلیون تن گندم بوده که ۱۱ میلیون تن آن را که مورد نیاز دولت است خریداری می کنند و در بخش های دیگر کشاورزی نیز وضع ما امسال بهتر است و در زمینه دانه های روغنی تا ۴۰۰ هزار تن، در زمینه چغندرقند و نیشکر تا ۸ میلیون تن پیش بینی وضع کشاورزی امسال ماست که نشان می دهد شرایط ما مناسب است.
رئیس جمهور افزود: ما تا پایان سال ۱۷۰ هزار میلیارد تومان در صنعت و معدن، تکمیل پروژه و افتتاح خواهیم داشت و ۶۵ هزار میلیارد تومان هم در راه و شهرسازی افتتاح خواهیم داشت. این شرایط نشان می دهد که مردم ما کاملاً باید به اداره کشور دلگرم و مطمئن باشند علیرغم اینکه سختی های فراوانی با توجه به تحریم وجود دارد.
رئیس جمهور گفت: به رئیس بانک مرکزی اعلام کردم که سهام عدالت می تواند برای هر کسی به عنوان یک وثیقه باشد و با این وثیقه کارت اعتباری از بانک بگیرد.

کد مطلب: 113945
 
Share/Save/Bookmark