میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۱
 
 
وزیر جهاد کشاورزی خواستار شد؛
ممنوعیت واردات برنج از اول مرداد ۹۷

وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به همتای خود در وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که برای حمایت از تولید داخلی، محموله‌های وارداتی برنج حداکثر باید تا شامگاه ۳۱/۴/۹۷ وارد و ترخیص قطعی شود.
به گزارش تسنیم، محمود حجتی با ارسال نامه‌ای به شریعتمداری اعلام کرد که برای حمایت از تولیدات داخلی برنج، محموله‌های وارداتی این محصول حداکثر باید تا شامگاه ۳۱/۴/۹۷ وارد و ترخیص قطعی شود.
در این نامه آمده است: به استحضار می‌رساند ثبت سفارش واردات برنج از تاریخ ۱/۱۱/۹۶ لغایت ۳۱/۳/۹۷ مجاز می‌باشد، مدت ثبت سفارش تمامی محموله‌های برنج سه ماهه و برای یک ماه قابل تمدید است لطفا دستور فرمایید مراتب به تمامی متقاضیان اعلام و تعهد لازم مبنی بر اینکه محموله‌های وارداتی حداکثر بایستی تا شامگاه ۳۱/۴/۹۷ وارد و ترخیص قطعی گردد اخذ شود.
حداکثر مهلت اعتبار ثبت سفارش، بروات اسنادی، اعتبار اسنادی و حواله تا تاریخ ۳۱/۴/۹۷ خواهد بود. بدیهی است به دلیل شروع فصل برداشت برنج داخلی، ترخیص و واردات برنج پس از تاریخ ۳۱/۴/۹۷ امکان‌پذیر نخواهد بود.
بنابراین گزارش، پیرو این نامه نیز مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت نیز با ارسال نامه به معقولی مدیر کل واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران نوشت: «ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۲۰/۲۶۶۹۱ مورخ ۲۴/۱۰/۹۶ وزارت جهاد کشاورزی درخصوص ثبت سفارش و واردات برنج به استحضار می‌رساند: ثبت سفارش و واردات برنج از تاریخ ۱/۱۱/۹۶ لغایت ۳۱/۳/۹۷ مجاز می‌باشد. مدت اعتبار ثبت سفارش تمامی محموله‌های برنج سه ماهه و برای یک ماه قابل تمدید است. حداکثر مدت اعتبار ثبت سفارش، بروات اسنادی اعتبارات اسنادی و حواله تا تاریخ ۳۱/۴/۹۷ خواهد بود و محموله‌های وارداتی حداکثر تا لغایت ۳۱/۴/۹۷ قابل ورود و ترخیص قطعی است.

کد مطلب: 103045
 
Share/Save/Bookmark