میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
ذبح شرعی حقوق شهروندی؟!
حقوق شهروندی اینجانب کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به اتفاق حقوق اجتماعی جمع کثیری از مردم حوزه انتخابیه مشق-شهرستانهای ملارد ،

حقوق شهروندی اینجانب کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به اتفاق حقوق اجتماعی جمع کثیری از مردم حوزه انتخابیه مشق-شهرستانهای ملارد ، شهریار و قدس- در هیات نظارت استان تهران ذبح شد.
قبل از شرح ما وقع، لازم میدانم از اهتمام این هیات در رعایت واجبات شرعی ذبح مثل دادن آب، روبه قبله بودن و مسلم بودن ذابح، صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم.
تحمل و صبوری اینجانب در مواجه با این ظلم یعنی دست و پا نزدن مذبوحانه ممکن است خاطر عالیجنابان در هیات نظارت را مبنی بر عدم رعایت مستحبات ذبح مکدر و یا خدای ناکرده دچار عذاب وجدان نماید، لذا برای آسودگی خاطر عالی مقامان از انجام مستحبات، تصمیم به نوشتن این وجیزه گرفتم تا بلکه ضمن اطلاع رسانی دست و پایی هم ولو مذبوحانه زده باشم.
واما قصه از آنجا شروع شد که با ثبت نام از کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حقیر هم برای استفاده از حقوق شهروندی با مراجعه به فرمانداری تهران بزرگ اقدام به ثبت نام کاندیداتوری مجلس نمودم. الحمدلله پس از طی مراحل قانونی و تحقیقات محلی جز اولین کسانی بودم که از طرف شورای محترم نگهبان تایید صلاحیت شدم تا در صورت جلب اعتماد و رای مردم راهی خانه ملت شوم.
از طرف دیگر در همسایگی تهران بزرگ و در جریان بررسی صلاحیت کاندیداهای حوزه انتخابیه مشق-زادگاهم-جمع کثیری از کاندیداها-۸۲ نفر از ۱۰۶ نفر رد یا عدم احراز صلاحیت شدند که نمی دانم چرا کاملا اتفاقی و تصادفی؟! رقبای اصلی یکی از کاندیدهای مورد حمایت شورای ائتلاف تهران بودند. به نحوی که نتیجه انتخابات را قبل از برگزاری آن مشخص بود تا جایی که فضای مسموم و شایعه امکان دخالت افراد ذینفع و پر نفوذ و البته غیر مسئول در انتخابات در سطح وسیعی از جامعه منتشر گردید. به نحوی که در افکار عمومی بحث مهندسی شدن انتخابات به نفع کاندیدای مورد حمایت شورای ائتلاف به اوج خود رسید.
مراتب نگرانی و سرخوردگی شهروندان حوزه انتخابیه در قالب یادداشت، خبر، گزارش و کاریکاتور در نشریات محلی در حد وفور به چاپ رسید و نقل مجالس شد. طرفداران کاندایدهای رد صلاحیت شده از سلیقه های مختلف جامعه به جای قهر با صندوق های رای و تحریم انتخابات، مراتب اعتراض مدنی خود را در مشارکت حداکثری و حضور فعال در انتخابات قرار دادند و به جای تسلیم و پذیرش سیاقی که از ماه ها پیش برایشان طراحی شده بود تصمیم به تغییر صحنه بازی به نفع مردم گرفتند. برخی از طرفداران کاندیداهای رد صلاحیت شده به سراغ حقیر که در حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرده بودم آمدند. با اصرار و توجیه اینکه ورود شخص شخیص شما؟! باعث دلگرمی بخش زیادی از مردم و بالارفتن میزان مشارکت در انتخابات خواهد شد. متاسفانه این جانب بدون در نظر گرفتن سیاقی که به قول خودشان برای حوزه انتخابیه کشیده بودند- بی اجازه از کانون های قدرت که بزور قصد خدمتگذاری مردم را دارند ولو آنکه همشهری ها نخواهند-پذیرفتم که حوزه انتخابیه را از تهران به حوزه مشق منتقل نمایم. لذا روز چهاردهم بهمن ماه به فرمانداری تهران مراجعه و درخواست انتقال دادم. گفته شد که پرونده از طریق اتوماسیون ارسال خواهد شد. شما می توانید روز بعد به فرمانداری شهرستان شهریار مراجعه نمایید. که چنین کردم. از قرار معلوم انتقال پرونده همان روز-۱۵ بهمن-در هیات اجرایی و نظارت شهرستان مطرح و مورد موافقت قرار می گیرد. من هم با اطمینان از اینکه مشکل دیگری وجود ندارد به برنامه ریزی و سازماندهی نیروهای طرفدار خود پرداختم. تا با حضور سلیقه های مختلف زمینه برگزاری انتخاباتی پر شور و رقابتی فراهم شود. غافل از آن که بنا به گفته رئیس هیات نظارت شهرستان شهریار؛"هیات نظارت استان تصمیم گرفت که با انتقال هیچ کسی موافقت نکند."اینجانب برای استیفای حقوق به یغمای رفته خود از مراجع قضایی محفوظ داشته و از شورای محترم نگهبان رسیدگی به عملکرد ناصواب هیات نظارت استان و شهرستان در تضییع حقوق مردم مظلوم و مستضعف حوزه انتخابیه را خواهانم. هیات نظارت استان تهران موظف است به سوالات افکار عمومی پاسخ دهد.
۱-دلایل مخالفت با انتقال اینجانب از حوزه انتخابیه تهران به حوزه انتخابیه مشق-شهرستان ملارد، شهریار و قدس-چه بوده و مستند به کدام بند از قانون انتخابات صورت گرفته است؟
۲-چرا تصمیم و مصوبه هیات نظارت استان مبنی بر مخالفت با انتقال را تا صبح روز ۲۷بهمن به اینجانب اطلاع نداده است؟
کلام آخر صبح امروز از فرمانداری شهریار تماس گرفتند که با انتقال حوزه انتخابیه شما از تهران به شهریار موافقت شده است. کسانی که از آرایش نیروهای کنشگر حوزه انتخاباتی مشق مطلع هستند به خوبی می دانند که این حرکت آخر دوستان بی شباهت به خوراندن شوکران نخواهد بود اما به عشق جلب رضایت معبودم که در خدمت به مردم نهفته است این جام را برای سلامتی آنان تا آخر سر خواهم کشید. 

نویسنده: حسن اختری 
کد انتخاباتی ۱۲۸۲ 

کد مطلب: 112847
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۸-۱۱-۳۰ ۲۰:۴۶:۵۵
اشک خواهم ریخت از این ظلم
علی مزرعه