میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
در سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام صورت گرفت
رونمایی از ۳۷۰۰ طرح ویژه کولبران
رونمایی از ۳۷۰۰ طرح ویژه کولبران
 

در جریان سفر یک‌روزه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به استان کردستان ، هزاران طرح ایجاد اشتغال، احداث مسکن ملی ، توزیع بسته‌های معیشتی و جهیزیه آغاز و رونمایی شد.
محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام روز سه شنبه پس از ورود به استان کردستان و ادای احترام به مقام شهدای استان ، از نمایشگاه طرح‌های ایجاد اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی در دانشگاه سنندج بازدید کرد. محمد مخبر در این مراسم گفت:ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون ۴۰ هزار شغل را با اجرای ۸ هزار طرح و ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کردستان ایجاد کرده‌ است. وی ادامه داد: امروز نیز با رونمایی از ۵۰۰۰ طرح با ۵۰۰ میلیاردتومان سرمایه‌گذاری، مجموعا ۱۶ هزار شغل در استان ایجاد شد و همچنین با اجرای ۳۷۰۰ طرح، ۹ هزار شغل برای کولبران در سه استان کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی ایجاد کردیم.مخبر با بیان اینکه عمده این مشاغل در زمینه‌های دامداری، فرش و صنایع دستی ایجاد شده است، عنوان کرد: مصمم هستیم تا با ایجاد زمینه اشتغال ، مشکلات این عزیزان را که از سر ناچاری به کولبری روی آورده‌اند را مرتفع کنیم.وی همچنین درخصوص آخرین وضعیت اولین واکسن ایرانی کرونا نیز گفت: تا این لحظه همه آزمایش‌های واکسن "کوو ایران برکت" به ایمن‌ترین و بهترین وجه جواب داده است. مخبر ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال ۲ تا ۳ میلیون دوز واکسن تولید کنیم و در بهار سال آینده ، واکسن را به دست مردم برسانیم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص کارآزمایی بالینی واکسن کرونا نیز گفت: فاز اول تست انسانی واکسن تقریبا رو به اتمام است، ظرف دو سه هفته آینده تمام ۵۶ داوطلب تزریق مربوط به فاز اول را دریافت میکنند و وارد فاز بعدی تست میشویم.رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه این سفر از طرح جهش دیمزارهای کردستان بازدید کرد.در این طرح بزرگ، ۱۴۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی برای کشت گندم، ۱۳ هزار هکتار جو، ۲۵ هزار هکتار حبوبات، ۵ هزار هکتار علوفه و ۳ هزار هکتار دانه‌های روغنی عملیاتی میشود.در حاشیه این بازدید مسئولین طرح جهش تولید در دیمزارها در استان‌های آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، همدان ، گلستان و خوزستان گزارشی از پیشرفت فیزیکی این طرح به رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ارائه کردند.
در ادامه این سفر یک روزه و به همت بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام چندین هزار بسته معیشتی و حمایتی و جهیزیه جهت توزیع در مناطق محروم کردستان اهدا شد. محمد مخبر در حاشیه این برنامه گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی و لوازم‌تحریر با اولویت آسیب‌دیدگان کرونا درمناطق کم‌برخوردار استان کردستان توزیع شده و ۳۰ هزار بسته معیشتی دیگر هم توسط نیروهای جهادی همکار ستاد از امروز توزیع میشود. وی افزود: اهدای ۸۵ سری جهیزیه کامل در استان هم ازدیگر اقدامات ستاد در سال جاری است.مخبر عنوان کرد: ستاد اجرایی هر ۴۵ روز، یک میلیون بسته معیشتی و یک میلیون بسته بهداشتی در کشور توزیع میکند.

کد مطلب: 116961
 
Share/Save/Bookmark