میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
 
 
در همایش بین‌المللی سواد رسانه‌ای مطرح شد
نقش مهم ادراک اجتماعی در کنترل فضای مجازی

پنجمین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه روز گذشته در سالن همایش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.
«حسن بشیر»، مدرس رسانه و رئیس هیئت علمی همایش، «محمد صادق افراسیابی»، دبیر همایش، «مسعود ثقفی»، سخنگوی آموزش و پرورش استان تهران و «حسین انتظامی» قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانان ابتدایی این مراسم بودند.
در ادامه پنجمین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه در حضور جمعی از اساتید حوزه رسانه از جمله دکتر حسن خجسته، موسویان، ضیایی پرور، بنی هاشمی و بشیر از برخی دانشجویان این حوزه تقدیر شد و رساله دکتری آنها مزین با جایزه‌ دکتر ساروخانی به آنها اهدا شد.
پس از آن باقر ساروخانی و «مرتضی موسویان» رئیس فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال دیگر سخنرانان این مراسم بودند.
«حسن خجسته» در ادامه این مراسم طی سخنانی گفت: نهادها و سازمان‌ها ذاتا مستبد هستند و علتش هم روابط رسمی آنهاست اما خانواده تنها نهادی است که عاطفی و احساسی است.
وی ادامه داد: در خانواده زن‌ها نقش ویژه‌ای دارند و به محض اینکه زن نقش همسری پیدا کرد تمامی وظایف او تغییر می‌کند و مردها تکوینا درباره امور بیرون از خانواده متمرکز هستند.
وی با اشاره به مشکلاتی که در حوزه رسانه وجود دارد، گفت: چند مشکل در رسانه داریم که باید برطرف شود. سه ذی نفع در فضای مجازی وجود دارد. همه عالم، شرکت‌های ذی نفع و فرد. همه ما در فضای مجازی به دنبال آزادی بی‌انتها هستیم.
وی درباره وجود تلگرام در ایران نیز بیان داشت: تلگرام حاضر نبود تن به حاکمیت دهد و به عقیده من باید حذف می‌شد. فضای مجازی فنی نیست که توسط افرادی که فقط تحصیلاتی در زمینه فنی دارند اداره شود، بلکه باید در دست افرادی باشد که ادراک اجتماعی گسترده‌ای از فضای رسانه دارند.
بخش بعدی این مراسم به رونمایی از کتاب سواد آموزی در فضای مجازی اختصاص یافت. در این بخش اساتید رسانه حاضر در این مراسم از کتاب مورد نظر رونمایی کردند.
«محمود اسعدی» دبیر همایش مدیریت رسانه نیز سخنران دیگر این همایش بود.
«علی‌محمد اسماعیلی» رئیس فرهنگسرای رسانه نیز آخرین سخنران روز اول همایش بود.

کد مطلب: 106764
 
Share/Save/Bookmark