میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۰۷:۱۸
 
 
پرواز سرخپوشان به صدر جدول
گروه ورزشي - پيروزي با یک برتری نه چندان مستحکم موفق شد با استفاده از شکست صدرنشین اصفهانی لیگ، صدر جدول را از آن خود کند تا رویای شیرین دایی که رسیدن به سکوی نخست جدول رده بندی رقابت‌های لیگ برتر در این هفته بود تحقق یابد و هواداران پيروزي از این وضعیت احساس شادمانی کنند.
ضربه خطرناک اوچه در دقیقه 93 اگر گل می‌شد، آنوقت علیرضا فغانی داور بازی باید اعتراضات سرخپوشان را به جان می خرید که در این بازی قضاوت بحت برانگیزی داشت. کارت زرد اول به فشنگچی، خطای پنالتی مشکوک برای شاهین و نادیده گرفتن خطای مشکوک بر روی هادی نوروزی در محوطه جریمه باعث شد تا سر و صدای تماشاگران پيروزي درآید.
پيروزي بازی را با دو تغییر آغاز کرد و رحمان احمدی و شیث رضایی در ترکیب اصلی وارد میدان شدند. سرخپوشان که انگیزه زیادی برای پیروزی در این بازی و صدرنشینی احتمالی داشتند، در همان دقیقه دوم بازی روی تیزهوشی غلامرضا رضایی دروازه شاهین را گشودند. پس از این گل به جز یکی دو موقعیت نصفه و نیمه برای هر دو تیم و ضربه پنالتی هدر رفته شاهین، حادثه خاصی در بازی بوجود نیامد.
در نیمه دوم پيروزي روی فرار رضایی صاحب یک ضربه آزاد شد که مازیار زارع آن را به زیبایی گل کرد. پس از این گل اخراج فشنگچی باعث شد تا شاهین فشار زیادی را به پيروزي بیاورد، اگرچه بهترین موقعیت در این دقایق نصیب رضایی شد که در مصاف تک به تک با دروازه بان شاهین موفق عمل نکرد.
سرخپوشان پس از گل شاهین متحمل فشار زیادی شدند، اما با دفاع منطقی موفق به ثبت پنجمین برد خود در این فصل شدند، بردی که همچون بازیهای قبل با کمترین اختلاف ممکن بدست آمد.
شرح گل ها:
دقیقه 2(1- صفر ): پاس عمقی هادی نوروزی در گوشه محوطه جریمه به غلامرضا رضایی رسید و این بازیکن از یک زاویه بسته توپ را به گوشه دروازه شاهین فرستاد.
دقیقه 61(2- صفر): خطای پشت محوطه جریمه روی غلامرضا رضایی را مازیار زارع با یک ضربه تماشایی به گل دوم پيروزي
تبدیل کرد.
دقیقه82( 2-1): مهدی نوری از فاصله 35 متری با یک شوت سنگین دروازه رحمان احمدی را گشود.
اتفاق ویژه: در دقیقه 31 برخورد مشکوک ستار زارع با رحمان احمدی را فغانی پنالتی اعلام کرد. عبدالله کرمی پشت توپ قرار گرفت و بهترین فرصت شاهین را با فرستادن توپ به آسمان از دست داد. در بازی دوشنبه استقلال و نفت نیز چنین صحنه مشابهی رقم خورد و طهماسبی با خطای مشکوک محمدی متوقف شد، اما داور آن را پنالتی نگرفت.
بازیکن برتر: حمید رضا علی عسگری مدافع چپ سرخپوشان در این بازی بسیار پرتلاش و دونده ظاهر شد و در کار دفاعی موفق عمل کرد. در تیم شاهین نیز ستار زارع بسیار عالی بازی کرد، اگرچه پنالتی را که او گرفت شاهینی‌ها از دست دادند.

ذوب آهن قربانی برزیل ایران
پیروزی مقابل ذوب آهن با ارائه یک بازی تهاجمی و سریع، نفت را 12 امتیازی کرد، آنها اگر در بازی پيروزي اسیر بدشانسی نمی‌شدند حالا صدرنشین لیگ برتر باقی مانده بودند نفت با این برد استقبال فوق‌العاده‌ای از هواداران خود کرد.
شاگردان منصور ابراهیم زاده که هفته گذشته در دربی اصفهان قهرمان دوره گذشته لیگ برتر را شکست دادند با غرور به مصاف نفت آبادان رفتند که این غرور منجر به شکست صدرنشین در آبادان شد تا پيروزي جای ذوب آهن را در صدر بگیرد.
شرح گل‌ها:
1ـ0(ذوب آهن): دقیقه 10ضربه کرنر محمد حسینی مدافع پیش تاخته تیم ذوب‌آهن به محمدرضا خلعتبری رسید و او گل اول بازی را به ثمر رساند.
1ـ1(نفت): دقیقه 40 ضربه خوب رسول نویدکیا از جناح چپ به فرهاد آل‌خمیس رسید و او با یک شوت از راه دور بازی را به تساوی کشید.
2ـ1(نفت): دقیقه 68 پاس خوب روح‌الله عرب و ضربه تمام کننده نویدکیا پیروزی تیمش را به همراه داشت.
بهترین بازیکن: نویدکیا با حضورش از دقیقه 40 بازی علاوه بر پاس گل، یک گل نیز به ثمر رساند که باعث پیروزی تیمش شد.
اتفاق ویژه: حضور قابل توجه تماشاگران در ورزشگاه با وجود گرمای فراوان در آبادان حضوري پرشور و بی‌نظیر بود و همین امری باعث شد که نفتی‌ها پرشورتر بازی کنند تا برنده بازی باشند.

مایلی کهن، لوکوموتیو لیگ را راه انداخت
راه آهنی‌ها سرانجام طلسم باخت‌های متوالی را شکستند و اولین پیروزی خود را در لیگ به دست آوردند. این برد در حالی به دست آمد که کربکندی از روی سکوها بازی تیمش را از ارتفاع تماشا می‌کرد حالا سایپا که چهارمین باخت خود را نیز تجربه کرد به جمع‌ تیم‌های نسبتا بحرانی می‌پردازد.
راه آهن این هفته از مسابقات لیگ برتر را با قعرنشینی آغاز کرد اما در نهایت موفق شد با پیروزی در خانه سایپا سروسامانی به وضعیت خود بدهد. آنها در اکثر دقایق بازی مسابقه را در کنترل خود داشتند. این در حالی بود که رسول کربکندی از روی سکوها به هدایت تیمش می‌پرداخت.کربکندی با اتکا به بازیکنان برزیلی‌اش از این بازی نه چندان راحت سربلند بیرون آمد و اولین برد خود را در لیگ دشت کرد.
شرح گل:
1ـ0(راه آهن): کمال کامیابی نیا روی یک ضربه ایستگاهی از فاصله 25 متری گل برتری راه آهن را
به ثمر رساند.
اتفاق ویژه: آتش‌سوزی‌ای که پشت مجموعه انقلاب کرج رخ داده بود فضای ورزشگاه را پر از دود کرده بود.

کباب قو به افتخار تماشاگران تراکتور
در شبی که هواداران تراکتورسازی موفق شدند از بند محرومیت رهایی پیدا کنند شاگردان کمالوند توانستند با ارائه بازی قابل قبول تیم فوتبال ملوان را شکست دهند.
در شبی که هواداران تراکتورسازی موفق شدند از بند محرومیت رهایی پیدا کنند شاگردان کمالوند توانستند با ارائه بازی قابل قبول تیم فوتبال ملوان را شکست دهند.
گرچه رکورد سال گذشته حضور هوادار در تبریز شکسته نشد اما باز هم طرفداران تراکتور رکورد حضور تماشاچی در ورزشگاه را شکستند، تراکتور با حضور هوادارانش تیمی تهاجمی و جذاب بود که به شایستگی بازی را به سود خود تمام کرد.

شرح گل‌ها:
1ـ0(تراکتور): رسول خطیبی در داخل محوطه جریمه در عرض حرکت کرد و با ضربه‌ای بغل پا گل اول را به ثمر رساند.
2ـ0(تراکتور): مسعود ابراهیم‌زاده روی یک پاس پشت مدافعان با دروازه‌بان حریف تک به تک شد و گل دوم را به ثمر رساند.
بهترین بازیکن: رسول خطیبی مهاجم تراکتورسازی بعد از سپری کردن دوران محرومیت یک پارچه آتش بود و از همان ابتدای بازی ملوان و مدافعان این تیم را به عقب راند و بعد از زدن یک گل مردود زهر خود را به حریف ریخت. او به شدت از طرف هواداران تراکتورسازی مورد تشویق قرار گرفت.
اتفاق ویژه: حضور چشم‌گیر هواداران تراکتور که معدل هوادار در لیگ را بالاتر از همیشه کرد.

صبا– شهرداری ؛جشنواره گل زیر نور ماه
عجیب ترین بازی هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر در شهر مقدس قم برگزار شد، جایی که جدال یاوری و میثاقیان با هشت گل همراه بود اما در نهایت دو تیم تنها یک امتیاز به خانه بردند.
هشت گل رد و بدل شده در این مسابقه هیچ دلیلی بر کیفیت این مسابقه نیست. آنچه که ما دیدیم گل‌هایی بود که روی اشتباه فردی و به راحتی هر چه تمام‌تر به ثمر رسید، گل‌هایی که تماشای مجدد آنها فقط شما را به این فکر فرومی‌برد که این مدافعان در تمرینات چه می‌آموزند؟‌
شرح گل‌ها:
1ـ0(صبا): دقیقه 14 پاس در عمق محسن بیات و تیزهوشی هادی اصغری در تصاحب توپ که با یک بغل پا دروازه شهرداری تبریز را گشود.
1ـ1(شهرداری): دقیقه 25 دفع ناقص مدافعان صبا در داخل 18 قدم نصیب پیرزاده شده که این بازیکن با یک شوت فنی گل شهرداری را به ثمر رساند.
2ـ1(صبا): دقیقه 27 سانتر نیکبخت واحدی با ضربه سر هادی اصغری بعد از برخورد با مدافع حریف وارد دروازه شهرداری شد.
2ـ2(شهرداری): دقیقه 32 پاس عمقی در پشت مدافعان صبا با تعلل غلامعلی‌زاد با خروج از دروازه همراه بود که ضربه چیپ شهرام گودرزی گل دوم شهرداری تبریز را به ثمر رساند.
3ـ2(صبا): دقیقه 45 پاس تو در محسن بیاتی‌نیا به هادی اصغری رسید و این بازیکن در محوطه 18 قدم با یک شوت فنی گل سوم صبا را به ثمر رساند.
4ـ2(صبا): دقیقه 58 ضربه فنی و زیبای داود حقی از روی یک ضربه ایستگاهی از فاصله 25 متری گل چهارم صبا را به ثمر رساند.
4ـ3(شهرداری): دقیقه 70 پاس عمقی رسول پیرزاده و فرار سعید دقیقی از کمند مدافعان که با یک ضربه بغل پا گل سوم شهرداری را به ثمر رساند.
4ـ4(شهرداری): دقیقه 75 حرکت پا به توپ علی کریمی که بعد از جاگذاشتن مدافع مستقیم خود با یک ضربه سریع گل تساوی و چهارم شهرداری را به ثمر رساند.
بهترین بازیکن: علی کریمی به علت به ثمر رساند یک گل و دوندگی در بازی بهترین بازیکن زمین بود.
اتفاق ویژه:علاوه بر رد و بدل شدن 8گل از خطوط دروازه‌ها خوش و بش نیکبخت واحدی و اکبر میثاقیان که زمانی در ابومسلم شاگرد و استاد بودند جلب نظر می‌کرد.
کد مطلب: 48686
 
Share/Save/Bookmark