میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۵
 
 
سیاست مجازی
توصیه رهبر معظم انقلاب به زیباسازی خیابان‌ها

صفحه اینستاگرام منتسب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیانات ایشان را درخصوص "زیباسازی خیابان‌ها" که در تاریخ ۵/۱۲/۸۳، ایراد فرموده بودند، در قالب طرحی باز نشر کرده است.
این صفحه نوشت: «زیبایی یکی از لوازم زندگی انسان است؛ زندگی را آسان و شیرین می‌کند؛ محیط را قابل تحمل می‌کند. این که انسان وارد خیابانی شود و همه‌ی بنا‌ها با انحنا‌ها و شکل‌های مناسب و ترکیب‌های زیبا و چشم نواز و دلنواز در مقابل او جلوه کنند، این کجا؛ و این که انسان وارد خیابانی شود و ساختمان‌های ناهماهنگ، ناجور و تحمیلِ بر زمین و بر محیط طبیعی، جلوی چشم او جلوه کنند، کجا؟ رعایت شاخص‌های بومی و بخصوص شاخص‌های اسلامی در شهرسازی و خانه‌سازی، بسیار مهم است.»

پیشنهاد دیده‌بانی رضایی
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: «جای خالی نهادی مستقل برای دیده‌بانی و رصد وعده‌های مدیران و مسئولان، میزان تحقق آن وعده‌ها ازیک‌طرف و ارتباط کاری و اختیار اجرایی هر مسئول با وعده‌ای که طرح می‌کند، از طرف دیگر بیش ‌از پیش احساس می‌شود. سنجش میزان تحقق هر وعده به‌صورت علمی، دقیق و مستقل از جریان‌های سیاسی، شفافیت واقعی ایجاد خواهد كرد. تأسیس چنین رصدخانه مردمی و غیرحکومتی، از یک‌سو موجب می‌شود رمز و راز موفقیت و ناكامی مدیران بهتر شناخته شود و از سوی دیگر، مطالبات مردم را در مسیر درست هدایت خواهد كرد.»

واکنش رحمانی‌فضلی به شایعات
عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور به شایعات اخیر در مورد قهر کردن و ترک جلسه هیئت دولت را تلویحا پاسخ داد. رحمانی فضلی در صفحه شخصی اینستاگرامی خود نوشت: «رسول مهربانی و پیامبر راستی و صداقت حضرت محمد(ص) می‌فرمایند: از دروغ اجتناب کنید زیرا که دروغ انسان را به بدکاری می‌کشاند و بدکاری هم به دوزخ می‌کشاند.»

مقصر اصلی بحران موسسات مالی بانک مرکزی است نه مردم
علی مطهری در کانال تلگرامی خود نوشت: «بانک مرکزی از سال ۸۶ که اجازه این نظارت‌ها بر موسسات اعتباری را داشته به این وظایف خود عمل نکرده و فقط تماشاچی بوده است تا این بحران به وجود آید لذا مقصر اصلی در بحران کنونی این موسسات بانک مرکزی است نه مردم که به نظام مالی کشور اعتماد کرده‌اند. مقصر اصلی در بحران کنونی این موسسات، بانک مرکزی است نه مردم که به نظام مالی کشور اعتماد کرده‌اند. ما نباید به نیت افراد کار داشته باشیم. افراد با هر نیتی در موسسات اعتباری سپرده‌گذاری کرده باشند وظیفه بانک مرکزی بوده که به موقع اطلاع‌رسانی کند. اگر موسسه‌ای در حال ورشکستگی است بانک مرکزی باید به مردم اعلام کند که در آنجا سپرده نگذارند یا اگر موسسه‌ای سود غیرمتعارف اعلام می‌کند به مردم هشدار بدهد که این فریب و نیرنگ است و انضباط مالی کشور را به هم می‌ریزد.»

دفترچه بهشتی را احیا کنیم
علی ربیعی وزیر کار در حساب توئیتری خود نوشت: «شهید بهشتی در دفترچه‌ای اسم گمنامان شایسته را یادداشت می‌کرد. دفترچه بهشتی را احیا کنیم.»

تعبیرخواب ظهره‌وند
ابوالفضل ظهره‌وند عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای در کانال تلگرامی خود با تیتر«تعبیر خواب غرب‌گرایان داخلی» با انتشار بخشهایی از گفت و گوی زیگمارگابریل وزیرخارجۀ آلمان درباره اینکه او دورۀ دوم ریاست جمهوری ترامپ را ممکن می‌داند. و همچنین اینکه وزیرخارجۀ آلمان افزود: ترامپ دید اکثریت آمریکایی‌ها خود را فراموش شده احساس می‌کنند و حرف‌های سیاستمداران را باور ندارند، بعد خود را در رأس جنبش ضد طبقۀ حاکمه نشاند. این انسان‌ها همچنان از وی حمایت می‌کنند. نظم جهانیِ لیبرال و غربی ما درخطر حاد قرار دارد.» ملاحظاتی را نوشته است:
💥ملاحظه :
🔸نظرات گابریل وزیر خارجه المان از این منظر درخور توجه است که نشان میدهد دولتمردان ما چه میزان در توهم اختلاف میان اروپا و امریکا بسر میبرند .
🔸گابریل نیز با این اظهارات نشان میدهد که او نیز معتقد است که آمدن ترامپ نه یک اتفاق بلکه نتیجه الزام و تصمیم کانونهای تصمیم گیر در ایالات متحده برای حفظ ساختار و مهار جنبشهای اجتماعی در امریکا بوده است .
🔸نکته دیگر در اظهارات گابریل ناظر بر دلیل نگرانی و وحشت غربیها از رشد تفکر انقلاب اسلامی است که به عنوان یک تهدید پارادایمی درک شده و ان را خطر حاد برای نظم جهانی لیبرال ارزیابی میکند که ملهم از ارزشهای غربی و کلیسایی است .

کد مطلب: 101769
 
Share/Save/Bookmark