میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۵
 
 
مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری:
شهرداری حدود ۷ هزار صندلی به سینماهای تهران افزود

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اهمیت و جایگاه ساخت سینما در توسعه فرهنگی، گفت: طی ده سال اخیر ۶ هزار و ۵۲۰ صندلی بر تعداد صندلی‌های سینمایی تهران افزوده شده است.
علیرضا جعفری با بیان اینکه در چند سال اخیر توسعه قابل توجهی در تعداد سینماهای تهران را شاهد هستیم، گفت: داشتن سینماهای با کیفیت حق شهروندان است و هرچند شهرداری تهران نیز اقدامات خوبی در این زمینه داشته است اما هنوز از نقطه مطلوب فاصله داریم.
وی به رویکرد جهادی و تلاش شهرداری تهران در توزیع عادلانه پردیس‌های سینمایی در شمال و جنوب سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: پردیس‌های سینمایی به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران مناطق مختلف تهران از جمله مناطق ۳، ۵، ۱۱، ۱۸، ۱۹و ۲۰ پراکنده هستند.
به گفته مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران پردیس‌های سینمایی پارک ملت، زندگی، آزادی، رازی، تماشا، جوانه و راگا در مجموع دارای ۹۵ هزار و ۵۶۰ مترمربع مساحت زیربنا و ۲۷ سالن نمایش است.
جعفری گفت: تعداد دیگری نیز به صندلی‌های سینما در مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران و باغ کتاب تهران که دارای چندین سالن سینمایی هستند، افزوده شده که تا پایان سال شاهد افتتاح این دو مجموعه فرهنگی و هنری خواهیم بود.
وی به اهمیت سینماها در غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت: کالبد و فضاهای مناسب و با کیفیت سینماها در علاقمندان و فعالان هنر هفتم برای ساخت و تولید فیلم‌های با محتوای غنی و پربار ایجاد انگیزه کرده و منجر به رقابت سالم بین سینماگران می‌شود.
جعفری با اشاره به ضرورت رشدکیفی و محتوایی سینماها در کنار رشد کمی و زیربنای آن، افزود: باید سینماهای متروک مانده در سطح شهر تهران نیز ساماندهی شده و از فضاهای بلاتکلیف آن برای توسعه فضاهای فرهنگی در تهران بهره بگیریم.

کد مطلب: 97466
 
Share/Save/Bookmark