میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۵
 
 
چهل سال بعد در چنین روزی
هر کس به برجام اهانت کند سنگ می‌شود
برجام از آثار تاریخی و میراث فرهنگی ماست و هیچکس حق ندارد به این سند ملی ما بی احترامی...

برجام از آثار تاریخی و میراث فرهنگی ماست و هیچکس حق ندارد به این سند ملی ما بی احترامی کند وگرنه سنگ می‌شود.
فرناز ظریف – وزیر امور خارجه – در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: با همین سهل‌انگاری‌ها منشور کوروش را از بین بردند و حالا برای سند برجام نقشه کشیده اند. ما اجازه نمی‌دهیم این سند را هم به روز منشور بیندازند و تا پای جان می‌ایستیم تا کسی برجام را لکه‌دار نکند.
وی در حالی که رگ‌های گردنش بیرون زده بود گفت من مثل پدربزرگم "جواد" نیستم که این جور مواقع لبخند بزنم. من دهن کسانی را که به برجام توهین کنند، کاهگل می‌گیرم.
فرناز ظریف با انتقاد شدید از دستگاه‌های اجرایی مبنی بر عدم تخصیص بودجه برای حفظ میراث ملی برجام، گفت: این تکه کاغذ دارد می‌پوسد اما متاسفانه دستگاه‌های اجرایی به کارهای پیش پاافتاده‌ای مثل مهار تورم و حل مشکلات بیکاری و مسکن جوانان صرف می‌کنند که این مطلب با روح برجام تناقض دارد.
ظریف در پاسخ یکی از خبرنگاران که پرسیده بود آیا شما به روح اعتقاد دارید مشت‌هایش را به میز کوبید و گفت: من می‌دانم شما این سوالات را از کجا می‌آورید. من خبر دارم که استکبار جهانی به شما خط می‌دهد. من فقط به روح برجام اعتقاد دارم.
وزیر امور خارجه با اعلام این مطلب که به زودی برای ثبت جهانی سند برجام به پیونگ‌یانگ سفر خواهد کرد، تصریح کرد: سفر من به پیونگ‌یانگ ربطی به ارتباط خوب ما و عمه رهبر کره شمالی ندارد و ما فقط به دلایل برجامی به پیونگ‌یانگ می‌رویم و البته با عمه جان هم دیداری خواهیم داشت. 
فرناز ظریف با اعلام بیزاری از نقشه‌های شنیع آمریکای جهانخوار به مساله لطیفه سازی در خصوص دستاوردهای برجام اشاره کرد و گفت: از این پس با هر کسی که برای برجام "جوک" بسازد به شدت برخورد خواهیم کرد و متخلفان را به جزیره دو کشور دوست و برادر "فیجی" و "جیبوتی" تبعید خواهیم کرد.
وی در پاسخ خبرنگاران که این دو کشور در کجای جهان قرار دارند، گفت: این دو کشور در دهه هشتاد توسط کشور خودمان کشف شده اند و ما در حال حاضر آنجا حق آب و گل داریم.
فرناز ظریف در پایان با تکذیب مشکلات و تنش‌های بین المللی ایران و کشورهای همسایه، اعلام کرد: خیلی‌ها فکر می‌کنند ما با قطر و امارات و عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس مشکل داریم اما غلط می‌کنند.
وی در پاسخ خبرنگاری که پرسید چرا اینقدر عصبی جواب می‌دهید گفت: من اگر لازم باشد ... شما را ... هم در یک حرکت ... به ... می‌کنم و ... به هر چی ... می‌زنم تا دیگر کسی جرات نکند ... خودش را ... بکند.
شایان ذکر است این نشست به دلیل مشکلات منشوری نیمه تمام رها شد.

کد مطلب: 100067
 
Share/Save/Bookmark