میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۸
 
 
رئیس قوه قضاییه:
تفرقه‌افکنی بزرگترین سلاح سلطه‌گران
تفرقه‌افکنی بزرگترین سلاح سلطه‌گران
 

رئیس قوه قضاییه بزرگترین سلاح امروز سلطه‌گران را تفرقه‌افکنی در میان مسلمانان دانست و بر ضرورت ایجاد وحدت در داخل و خارج از کشور بین مسلمانان و پرهیز از هرگونه ندای تفرقه‌افکنانه تأکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تبریک ایام ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) تصریح کرد: ابتکار نامگذاری هفته‌ای به نام وحدت، تأسیسی بسیار مهم و نشان‌دهنده پیش‌بینی عظیم حضرت امام(ره) از وضعیت امروز جهان اسلام بود. وی افزود: در شرایطی قرار داریم که بیش از هر زمانی نیاز به وحدت را احساس می‌کنیم زیرا امروز بزرگترین سلاح سلطه‌گران جهان، تفرقه‌افکنی در بین مسلمانان است چنانکه افرادی را به نام مسلمان در قالب گروه‌های تروریستی، سازمان‌دهی و تربیت می‌کنند تا هم چهره اسلام را مشوه کنند و هم کشورهای اسلامی را درگیر و مشغول سازند.
آیت‌الله آملی‌لاریجانی وحدت را بزرگترین نیاز امروز جهان اسلام توصیف کرد و گفت: موارد اختلافی میان مسلمانان به حدی نیست که دشمنان بخواهند سوءاستفاده کنند. همه ما دارای کتاب واحد، پیامبر واحد و قبله واحد هستیم لذا باید برای نزدیکی هرچه بیشتر و ایجاد وحدت تلاش کنیم تا خدای ناکرده این بنیان تضعیف نشود.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه وحدت میان مسلمانان را باید در داخل و خارج از کشور پیگیری کنیم، اظهار کرد: متأسفانه برخی اوقات نداهای تفرقه‌افکنانه از هر دو سو شنیده می‌شود که باید هم اهل‌سنت و هم اهل تشیع نسبت به چنین شیطنت‌هایی هوشیار باشند و سلاح دشمن را که همان تفرقه‌افکنی است، از او بگیرند. حضرت امام(ره) همواره می‌فرمودند که اگر مسلمانان با حجم انبوه جمعیت خود متحد شوند هیچ قدرتی نمی‌تواند در مقابلشان بایستد. امیدواریم همه مسلمانان این پیام را که برخاسته از ندای قرآنی «و لا تفرقوا » است، بشنوند و به آن عمل کنند.
از سوی دیگر آیت‌الله آملی‌لاریجانی در ادامه با گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم، مطالبه‌گری دانشجویان است. دانشجو باید به نقد وضعیت موجود، مسئولین، مسئولیت‌ها و عملکردها بپردازد منتها این نقد باید همراه با بصیرت و قصد اصلاح باشدتا به تخریب و توهین نینجامد.
وی با تأکید بر اینکه بصیرت اقتضا می‌کند دانشجو ابزار سیاسی دیگران نباشد، خاطرنشان کرد: روز دانشجو نماد استقلال‌خواهی و مبارزه با سلطه است. استکبارستیزی در جمهوری اسلامی یک ارزش است که باید دانشجویان پیش قراول آن باشد و در کنار آن با نقد سازنده به اصلاح امور کمک کنند.
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر ضرورت جهاد علمی از سوی دانشجویان اظهار کرد: هیچ کشوری بدون علم نمی‌تواند پیشرفت کند و دارایی اصلی هر کشوری تولیدات علمی آن کشور است که دانشجویان باید در این عرصه پیشگام باشند.

کد مطلب: 102128
 
Share/Save/Bookmark