میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
سخنرانی جفری ساکس و همه مدعوین خارجی کنفرانس اقتصاد جهانی و تحریم‌ها لغو شد
سخنرانی جفری ساکس و همه مدعوین خارجی کنفرانس اقتصاد جهانی و تحریم‌ها لغو شد
 

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به دنبال اعتراض تشکل‌های انقلابی دانشگاه الزهرا(س) و سایر فعالان جنبش دانشجویی سخنرانی جفری ساکس لغو شد. انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهراء با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سخنرانی جفری ساکس و همه مدعوین خارجی کنفرانس اقتصاد جهانی و تحریم‌ها لغو شد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
به استحضار می‌رساند پیرامون اعتراض تشکل‌های انقلابی دانشگاه الزهرا (س) و سایر فعالین جنبش دانشجویی در نهایت ریاست دانشگاه الزهرا (س) و نهاد رهبری اعلام داشتند سخنرانی آقای جفری ساکس در همایش روز ۱۸ مهر ماه تحت عنوان اقتصاد جهانی و تحریم‌ها که قرار بود به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شود و هم چنین شرکت سایر مدعووین دعوت شده از خارج از کشور به صورت کلی لغو شد. اخبار موثق حاکی از این است که پس از اظهار بی خبری مسئولین وزارت علوم از لیست مدعووین و اعتراض‌های فعالین دانشجویی و چهره‌های مختلف وزارت علوم پس از بررسی مجدد مهمانان با مسئول پژوهشکده‌ی این وزارت خانه که مسئول دعوت از مدعووین بود برخورد به عمل آمده است.
حال این سوال مطرح است که اگر دانشجویان با حضور افرادی این چنین در دانشگاه مخالفت نکنند، آیا مجوز برگزاری و دعوت از چنین افرادی وجود دارد؟ حتی اگر مدعو وزارت علوم باشد، نباید هیچ نظارتی بر حضور و دعوت از این افراد در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد؟
این اولین بار نیست که وزارت علوم در جلسات راهبردی از افرادی برای حضور در دانشگاه دعوت می‌کند که وابسته به نهاد‌های ضد ایرانی بوده و یا سابقه‌ای امنیتی دارند. دعوت از افرادی، چون ساکس باید برای محاکمه و پاسخگویی به جنایت‌های اقتصادی و فقر و بیکاری مردم اروپای شرقی و آمریکای لاتین باشد نه برای سخنرانی و ارائه راهکار برای عبور از تحریم‌ها!
اساسا انتظار می‌رود ورود افرادی با سوابق این چنینی درکشور ممنوع باشد، آنوقت وزارت علوم از این افراد برای سخنرانی در یک نهاد علمی و نخبگانی دعوت کرده و چهره امنیتی و ضد حقوق بشر این افراد را با سابقه علمی آن‌ها توجیه می‌کند. با این تفاسیر دور از ذهن نیست اگر بگوییم شرایط فعلی کشور محصول ناتوانی دواتمردان نیست بلکه محصول این است که اساسا خواست و اراده‌ای جهت اصلاح امور کشور وجود ندارد.

کد مطلب: 111128
 
Share/Save/Bookmark