میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۲
 
 
سرلشکر سلامی:
دشمن بر «قائمه متمرکز شده و هرچه ایشان بگویند جنجال راه می‌اندازند
دشمن بر «قائمه متمرکز شده و هرچه ایشان بگویند جنجال راه می‌اندازند
 

فرمانده کل سپاه گفت: قاعده نظام ما، مردم و قائمه آن، رهبر است که دشمن بر ایشان متمرکز شده و هرچه بگویند، ولو درباره واکسن، جنجال به راه می‌اندازند چون نمی‌توانند سرچشمه منطق و حکمت و کلام طیبه را تحمل کنند.
سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در مراسم گرامیداشت علامه محمدتقی مصباح یزدی، رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) که از سوی سازمان بسیج دانشجویی در این سازمان برگزار شد، گفت: این روزها عطر دل‌انگیز شهادتِ مردان تاریخ ساز این سرزمین هم در عرصه جهاد سخت و هم در عرصه جهاد نرم در مقابل آرایش گسترده جهانی علیه اسلام یعنی سردار پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و علامه مجتهد، فقیه، متفکر، اندیشمند، مجاهد نستوه، مدافع حریم امامت و ولایت و بیرق‌دار فقاهت و چهره درخشان سپهر اجتهاد، علامه حضرت آیت‌الله مصباح از یک سو و از سویی دیگر عطر دل‌انگیز شهادت عصمت هستی و گوهر زیبای آفرینش، حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها فضای دل‌های همه مؤمنین را آکنده از عشق و معنویت کرده است.
وی با بیان اینکه برای تجلیل از مقام دانشمند برجسته و درخشان تاریخ اسلام و یک عالم بصیر، گردهم جمع شده‌ایم، اظهار داشت: دستیابی به ابعاد وجود علامه مصباح برای امثال من کار ناممکنی است و بهتر است توصیف این شخصیت‌ها از زبان قرآن صورت گیرد.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه علامه مصباح شخصیتش شهید شد، تصریح کرد: اگرچه ایشان در میدان تن به تن و نزدیک به دشمن جان نداد اما در میدانِ به صحنه آوردن آبرو در دفاع از ولایت، شهید شد و این درجه بالایی از شخصیت است چرا که عالمان دارای درجات بالایی هستند. عالمان صاحب درجات الهی هستند.
فرمانده کل سپاه افزود: آیت‌الله مصباح را می‌توان شخصیتی شهید نامید ولی این همه ماجرا نیست. اتفاقاً عالمان بزرگ در رحلت‌شان تولدی جدید نهفته است. آن‌ها هیچگاه پایان نمی‌یابند و جاری هستند. حقایق جاری هستند. اینگونه شخصیت‌ها چون تکثیر می‌شوند تنها در ابعاد وجودی خودشان محدود نمی‌شوند، بلکه تکثیر و تکرار می‌شوند. علامه مصباح تکثیر شده بود در روح، وجود، ذهن و قلب و میدان باور جوانانی که تربیت کرده بود.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حتی هرگز جسارت دیگران، آیت‌الله مصباح را از مسیر عدالت جدا نمی‌کرد، اظهار داشت: این خصوصیات از او نمونه‌ای زنده و جاودان و پرورش یافته یک‌مکتب که خود نمادی از یک مکتب است ساخته بود.
وی با بیان اینکه امروز دشمن آرام آرام مجبور به عقب نشینی شده است، اظهار داشت: ولی فقیه با ژرف اندیشی، حکمت بی‌نظیر که عامل فضل او بر همه رهبران جهان است، تدبیر به هنگام و مبتنی بر سنت‌های اسلامی و مبتنی بر وحی، توانسته نظامِ نابرابریِ قدرت را درهم بشکند.
سلامی ادامه داد: ولی فقیه در عصر نابرابری وسیع قدرت توانسته موازنه را با حکمت، ‌نفوذ کلام و روح، تغییر دهد و دشمن را از مرکز آسمانِ سیاست به مغرب خود نزدیک و خورشید اسلام را از مشرق طلوع دهد و در نقطه مرکزی قرار دهد. این حقیقتی است که علامه مصباح از آن حمایت می‌کرد.
وی با بیان اینکه امروز، عاشورایی انبساط یافته در زمان اتفاق افتاده است، گفت:
آنچه در روز عاشورا اتفاق افتاد، نبردِ متراکم در حد بضاعت امام بود ولی این نبرد منبسط، نبردی است که در وسع ماست. نایب امام در قلب میدان ایستاده و جنگ در جریان است، امّا این بار مسلمانان اشتباه نمی‌کنند و او را تنها نمی‌گذارند و او را در قلب خود قرار می‌دهند و به پای هدف او کشته می‌شوند و روییده می‌شوند.
سلامی با بیان اینکه امروز ولی فقیه روح جهاد در بلاد اسلام را زنده کرده است، اظهار داشت: دشمن شکسته است و فشار حداکثری او هم شکست خورده است. معمار فشار حداکثری هم شکست خورده است. رییس‌جمهور آمریکا تبدیل به مردی افسرده و شکست خورده شده است و این خلاء همان عنصری را نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها خود بدان معترف هستند، یعنی نداشتن حکمت.
وی با بیان اینکه در توازنِ سلاح هنوز برتری با دشمن است، گفت: با این حال وقتی حکمت و اراده حاکم می‌شود صحنه تغییر می‌کند. صاحبان حکمت بدون هزینه موفق می‌شوند.
وی با بیان اینکه نظام ما یک قاعده و یک قائمه دارد، تصریح کرد: قاعده نظام ما، مردم و قائمه آن، رهبر است که دشمن بر او متمرکز شده و هرچه بگوید، ولو درباره واکسن، جنجال به راه می‌اندازند. چون نمی‌توانند سرچشمه منطق و حکمت و کلام طیبه را تحمل کنند. ولی فقیه تجسم کلمه طیب است و عمل صالح، او را رفعت می‌دهد.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه یک موسسه متعلق به دشمن می‌گوید رژیم صهیونسیتی از درون پوسیده شده و تعادل خود را از دست داده، گفت: وضع آمریکا را هم که می‌بینیم. این در حالی است که ما از برجام مستغنی شده‌ایم و آن‌ها چه به برجام برگردند چه نه، برای ما فرقی ندارد.

کد مطلب: 116817
 
Share/Save/Bookmark