میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۷
 
 
سران تل‌آویو برای پنهان‌سازی شکست روز قدس دست و پا می‌زنند
تعرض ارتش صهیونیستی به نمازگزاران
تعرض ارتش صهیونیستی به نمازگزاران
 

روز قدس شکستی دیگر را به اشغالگران قدس تحمیل کرد چنانکه آنها برای پنهان‌سازی این حماسه بزرگ از یک‌سو ارتش صهیونیستی به نمازگزاران در مسجدالاقصی تعرض کردند و از سوی دیگر بار دیگر خاک سوریه را هدف قرار دادند. رژیم صهیونیستی و آمریکا بر این گمان بودند که با اجلاس‌های مکه و بحرین، می‌توانند معامله قرن یا همان طرح نابودی فلسطین را به جهان اسلام تحمیل نمایند اما برگزاری پرشور روز قدس در سراسر جهان این توهم را به کابوسی برای آنان مبدل ساخت چنانکه در نهایت عنوان شد که معامله قرن فعلا اجرایی نخواهد شد و تا سال ۲۰۲۰ به تعویق می افتد.
سران تل آویو که شکست در روز قدس برایشان بسیار سنگین بوده برای پنهان سازی این شکست به تشدید حملات علیه فلسطینی‌ها روی آورده‌اند چنانکه شهرک نشینان صهیونیست با پشتیبانی نظامیان دیروز با ورود به صحن مسجدالاقصی با نمازگزاران فلسطینی درگیر شدند.
نظامیان رژیم صهیونیستی هنگام تلاش برای ورود صدها شهرک نشین صهیونیست به مسجدالاقصی به سرکوب نمازگزاران پرداختند که در نتیجه آن شماری از نمازگزاران فلسطینی زخمی شدند. شهرک نشینان صهیونیست با پشتیبانی نظامیان اسرائیلی با ورود به صحن مسجدالاقصی و ضمن هتک حرمت این مکان مقدس، با نمازگزاران فلسطینی درگیر شدند. حدود ۱۲۰۰ شهرک نشین صهیونیست در قالب چندین گروه وارد مسجدالاقصی شدند و شرایط در این مکان مقدس برای نمازگزاران نامناسب است.
در این میان مرکز «قدس» ویژه پژوهش‌های فلسطینی و اسرائیلی اعلام کرد، از ششم دسامبر ۲۰۱۷ (۱۵ آذر ۱۳۹۶) که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد، ۴۴۸ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند. در بین شهدا ۹۸ کودک، ۱۸ زن، شش معلول و ۲۱ نفر از اعضای مقاومت وجود دارند؛ ۷۳ نفر آنها در نتیجه بمباران رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند، هشت نفر در زندان‌های این رژیم شهید شده‌اند و «فادی البطش» از نخبگان فلسطینی در مالزی ترور شد. تنها در ماه می گذشته (۲۰۱۹) ۳۶ فلسطینی شهید شدند که شش نفر آنها مربوط به راهپیمایی بازگشت هستند و ۲۸ نفر بقیه در پی حمله دو روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه شهید شدند. در بین شهدا در مدت زمان ذکر شده - دسامبر ۲۰۱۷ تا آوریل ۲۰۱۹ – ۹۸ نوجوان زیر ۱۸ سال وجود دارند که ۶۷ تن از آنها از شهدای راهپیمایی بازگشت هستند؛ همچنین شهادت سه جنین چند ماههه نیز ثبت شده است.
رژیم صهیونیستی همچنان پیکر ۲۸ شهید را نزد خود نگه داشته و آنها را به خانواده‌هایشان تحویل نداده است. اخیرا وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد، از آغاز «راهپیمایی‌ بزرگ بازگشت» در طول مرز شرقی نوار غزه با فلسطین اشغالی ۳۰۵ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و ۱۷۳۳۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
خبر دیگر در باب فلسطین آنکه در نشست دیروز بیروت علیه «معامله قرن» که با مشارکت شخصیت‌های مختلف فلسطینی، لبنان، بحرینی و یمنی برگزار شد، شرکت‌کنندگان اعلام کردند، طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» تجدید دوباره توافقنامه «سایکس‌-پیکو» و بیانیه «بالفور» است. «عباس زکی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» در این نشست اعلام کرد: رسیدن اسرائیل به قله افراط‌گرایی به دلیل نامحدود دولت آمریکا از آن است. سایکس‌-پیکو در نهم می ۱۹۱۶ میان بریتانیا و فرانسه بسته شد؛ رهاورد این توافق استعماری علاوه بر تقسیم منطقه به پنج قسمت، کاشت رژیم صهیونیستی بود. زکی ادامه داد: اگر فلسطین، اشغال شده باقی بماند دیگر آرامش و امنیتی در هیچ کشور عربی وجود نخواهد داشت.
«حسن عزالدین» مسئول روابط عربی حزب الله اعلام کرد: در نشست امروز باید صفحه جدیدی باز کنیم که بر سه‌گانه «ارتش، مقاومت و ملت» در تمام منطقه تأکید کند. وی ضمن قدردانی از مخالفت فلسطینی‌ها با نشست منامه، اعلام کرد: امروز موازنه بازدارندگی آمریکا و ائتلاف مرتجع عربی در منطقه آغاز شده است.
«زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی هم در این نشست گفت: به مسیر مقاومت ادامه خواهیم داد و هرگز از آن عقب‌نشینی نخواهیم کرد. در سایه حملات کنونی برای تخریب چهره ( مقاومت) نیازمند اتحاد کامل و اعلام حمایت از مقاومت هستیم.«حسین الدیهی» معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد: کسی که از قدس دفاع می‌کند مدافع مکه نیز هست. کسانی که نشست بحرین را طراحی کرده‌اند آماده تجارت برای هر چیزی هستند. «اسامه حمدان» عضو دفاتر عربی و اسلامی حماس نیز در این نشست اعلام کرد: معامله قرن مردود است و حقوق ما قابل فروش نیست. پروژه معامله قرن، پایان مسیر تسویه مسأله فلسطین است؛ ما مشارکت هر طرفی در نشست بحرین را محکوم می‌کنیم.
«عبدالملک العجری» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن در این نشست گفت: آنچه امروز شاهد آن هستیم مزایده‌ای علنی بر سر مسأله فلسطین است. «ابواحمد فواد» معاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین هم اعلام کرد: باید بر تحرک مردمی در فلسطین و هر مکان دیگری متمرکز شویم.
از سوی دیگر رهبر انصارالله ضمن اعلام اینکه دشمنان اسلام در حال توطئه علیه مسائل مهم امت اسلام هستند، افزود، آمریکا «معامله قرن» را ارائه کرده تا با همکاری برخی کشورهای عربی و نیز صهیونیست‌ها مسأله فلسطین را نابود کند.«عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله در سخنانی از مشارکت گسترده ملت یمن در روز جهانی قدس قدردانی کرد و از توطئه علیه دشمنان اسلام خبر داد.

کد مطلب: 109211
 
Share/Save/Bookmark