میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۰
 
 
پیش‌بینی ایجاد ۷۰ هزار اشتغال مستقیم توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سال آینده

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی راهی جز تکیه به مردم نداریم، گفت: برای سال آینده، پیش‌بینی می‌کنیم ۴۱ هزار اشتغال مستقیم ایجاد شده توسط ستاد را به ۷۰ هزار شغل برسانیم.
محمد مخبر در آیین شکرانه بهره‌برداری از ۴۱ هزار اشتغال مستقیم ایجاد شده در سال ۹۷ توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که در نمایشگاه دائمی بنیاد برکت برگزار شد با تسلیت رحلت حضرت ام‌البنین(س) اظهار کرد: زمانیکه حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان منجر به شهادت پاسداران انقلاب اسلامی شد، مطئمن بودیم که دشمنان با ضربه سنگینی مواجه می‌شوند و این اتفاق خواهد افتاد.
وی با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی غربی‌ها و آمریکایی‌ها با تمام توان برای جلوگیری از وقوع انقلاب تلاش می‌کردند، گفت: با تمامی فعالیت‌های دشمنان، اراده خداوند متعال بر پیروزی انقلاب اسلامی بود. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی نیز دشمنان بطور جدی بحث تجزیه کشور را مطرح کردند که با لطف خدا آن هم پشت سر گذاشتیم.
مخبر با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته بیش از ۴۰ هزار پروژه را با بودجه‌ای بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان راه‌اندازی کردیم، یادآور شد: یک هزار و ۵۵۰ مدرسه، یک هزار و ۲۰۰ مرکز فرهنگی، ۳۰ هزار واحد مسکونی، یک هزار و ۱۰۰ پروژه درمانی، ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی، ۱۵۹ مرکز جامع بهداشتی، از جمله این پروژه‌ها هستند. وی با اشاره به صدور یک میلیون بیمه‌نامه توسط بخش بیمه بنیاد در مناطق محروم افزود: ۱۰ هزار زوج نابارور درمان شدند یا در حال درمان هستند که ۵۴۲ مورد درمان شده‌اند و ۲۲۴ نوزاد به دنیا آمده‌اند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه پویش‌های خوبی با همکاری مردم شکل گرفته است، تصریح کرد: ۳۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر توسط همین پویش‌ها فراهم شد که در ابتدای سال تحصیلی در مناطق محروم توزیع شد. وی با تشکر از بانک مهر ایران و مدیرعامل این مجموعه گفت: در هفت ماه گذشته ۴۱ هزار شغل مستقیم توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ایجاد شد که در قبال این آمار ۴۰ هزار شغل غیرمستقیم هم ایجاد شده است.
مخبر افزود: خدا را شاکریم که امروز در ستاد در نقطه عطفی قرار داریم؛ من کمترین نقش را در این مجموعه دارم و تکیه‌گاهی هستم که خودم نیز تکیه‌ام به رهبر انقلاب و امام زمان(عج) است؛ همیشه به دوستانم در ستاد گفته‌ام، کار کنید، اگر ضرر کردید به نام من است و اگر موفق شدید به نام خودتان خواهد بود.مخبر با اشاره به فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در هفت ماه گذشته گفت: ایجاد ۲۰ هزار شغل اجتماع‌محور، اشتغال ۷۰۰ نفر در مشاغل کوچک و متوسط و ارائه تسهیلات به ۱۵۰۰ نفر از جمله این فعالیتها بود.
وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) باید به سمبل «ما می‌توانیم» تبدیل شود، تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عرصه‌هایی وارد شده است که مردم توانایی انجام آن را ندارند و دولت هم نباید آن را انجام دهد و از همه مهمتر اضطرار کشور است. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره اولویت فعالیت‌های ستاد در مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته ۳۸۲ شرکت در این مجموعه سهامشان را به مردم واگذار کردند و آماده‌ایم سهام شرکت‌ها از یک تا ۱۰۰ درصد واگذار کنیم.

کد مطلب: 108014
 
Share/Save/Bookmark