میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
 
 
مدیریت اکتشاف و شرکت نفت خزر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
مدیریت اکتشاف و شرکت نفت خزر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
 
تفاهم‌نامه‎ همکاری‎های علمی، فنی و اکتشافی بین مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت خزر برای توسعه مناسبات و افزایش سطح همکاری‎های دوجانبه، امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی مدیریت اکتشاف، تفاهم‌نامه‎ همکاری‎های علمی، فنی و اکتشافی بین مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت خزر بین سیدصالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و محسن دلاویز، مدیرعامل شرکت نفت خزر برای توسعه مناسبات و افزایش سطح همکاری‎های دوجانبه روز شنبه، ۲۲ مهرماه امضا شد. بر اساس این تفاهم‌نامه‎‎، همکاری در سه محور تدوین برنامه اکتشافی پنجساله ششم توسعه، همکاری با شرکت لوک‎اویل در اجرای تفاهم‌نامه‎ای که اخیرا این شرکت با شرکت ملی نفت ایران امضا کرده و مطالعات بخش خزر جنوبی (در سطح دریا و خشکی) از محورهای اصلی این تفاهم‌نامه هستند.
سید صالح هندی “مدیر اکتشاف” این نوع همکاری‌ها را مفید و قابل بهره‌برداری دانسته و گفت: این تفاهم‌نامه در جهت منسجم‌تر و هدفمند کردن همکاری‌ها صورت گرفته، چرا که زنجیره اکتشاف، بهره‌برداری و تولید در صنعت نفت غیر قابل تفکیک بوده و همکاری‌هایی در گذشته نیز صورت می‌پذیرفته است. وی در ادامه خاطر نشان کرد: خوشبختانه از قبل برنامه‌ریزی‌ها و ارتباطات لازم برای اجرای این تفاهم‌نامه انجام گرفته و با امضاء این تفاهم‌نامه، در واقع کارها به صورت مستمر و منظم با کیفیت بهتر اجرایی خواهد شد. هندی در سخنان خود به شورای عالی اکتشاف به عنوان رأس تصمیم گیرنده برنامه‌های اکتشافی در خشکی و دریا، در صنعت نفت اشاره و بیان کرد: از جمله کارهای این شورا این است که برنامه‌ پنج ساله اکتشافی در دریا و خشکی را به تصویب هیئت مدیره شرکت نفت رسانده و با گرفتن این مصوبه، دیگر نیازی به گرفتن مصوبه در هر برنامه اکتشافی نخواهد بود.
محسن دلاویز مدیرعامل شرکت نفت خزر نیز ضمن ابراز امیدواری به انعقاد این تفاهم‌نامه در راستای ایجاد ارتباطات منظم و قوی‌تر در بین این دو مجموعه، گفت: هر آنچه هم‌اکنون در صنعت نفت قابل مشاهده است، قطعاً نتیجه‌ی همدلی و هم‌سویی بین تمام مجموعه‌های صنعت نفت بوده و هر جایی که منافع سیستم در نظر گرفته شود، مطمئنا کارها بهتر انجام خواهد شد. وی افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه، شرکت نفت خزر در سه محور: برنامه پنج ساله اکتشافی، تفاهم‌نامه‌هایی که با لوک اویل امضاء شده و دشت گرگان، مدیریت اکتشاف را همراهی و با آن همکاری خواهد کرد.
لازم به ذکر است این تفاهم‌نامه در راستای استفاده از امکانات، اطلاعات، استعدادهای مغزافزاری، نیروی انسانی ماهر و توانمندی‌هایی در حوزه همکاری‌های علمی، پژوهشی و عملیاتی شرکت نفت خزر و مدیریت اکتشاف اجرا خواهد شد.
کد مطلب: 101390
 
Share/Save/Bookmark