میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۴
 
 
هانی زاده تاکید کرد؛
ایفای نقش مقابله ای شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی با جوسازی معاندان

یک کارشناس رسانه با توجه به اینکه شبکه های غربی در ادامه فعالیت های فتنه جویانه خود قصد دارند ایران را کشور قحطی زده و دچار بحران اقتصادی شدید معرفی کنند تا با این ترفند حوادثی مثل آبان ماه ۹۸ راه اندازی کنند، درباره نقش شبکه های برون مرزی صداوسیما همچون پرس تی وی، العالم و .... در مقابله با این جو سازی ها گفت: شبکه های برون مرزی ایران نقش تاثیرگذاری در تقابل با رسانه های معاندایفا می کنند.
حسن هانی زاده با عنوان اینکه گسترش ویروس کرونا در سطح جهان وبه ویژه امریکا بسیاری از معادلات جهانی را در حوزه های مختلف سیاسی،رفتاری،امنیتی،اقتصادی و نظامی تغییر خواهد داد، عنوان کرد: این ویروس حقیقت بسیار مهمی را برای جهانیان و از جمله ملت ایران ثابت کردو آن اینکه کشورهای مخملی اروپائی و امریکا فاقد سیستم مدیریت کلان بحران ها هستند و ملت های غربی نوعا قادر به تحمل مشکلات مالی، رفاهی واقتصادی نسیتند و بسیارآسیب پذیر هستند.برعکس،ملت ایران در طول بحران کرونائی ثابت کرد که از قدرت بسیار بالائی برای عبور از بحران کرونائی بر خوردار است وتوان تحمل مشکلات را دارد.
وی بر همین اساس افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا وتیم وی ثابت کردند که فاقد سیستم منسجم اداره بحران های اجتماعی هستند ولذا برای فریب افکار عمومی دست به فرافکنی می زنند. قطع کمک های مالی امریکا به سازمان بهداشت جهانی چهره ضد انسانی ترامپ رابرای ملت های جهان آشکار کرد ضمن اینکه ثابت شد که رئیس جمهوری امریکا برخلاف ادعاهای گذشته خود مبنی بر دلسوزی برای ملت ایران مانع ارسال تجهیزات پزشکی از سوی کشورهای اروپائی و سازمان بهداشت جهانی به ایران شد.
هانی زاده گفت: فشار امریکا به دولت لوکزامبورگ برای جلوگیری از آزادسازی پول های بلوکه شده ایران نشان داد که تیم ترامپ در شدیدترین شرایط بحرانی جهان نیز همچنان در پی فشار به ملت ایران است، لذا ترامپ در شرایط بحرانی موجود و ناتوانی وی برای مدیریت این بحران به شدت نگران شکست در انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده است وبر ای ناساس علیه ایران و چین دست به جریان سازی شدیدی می زند.
کارشناس سیاسی اصلی ترین عامل بازدارنده در مواجهه با جو سازی شبکه های وابسته به نظام سلطه گر آمریکا و انگلیس از شرایط داخلی کشورمان دوری رسانه ها از پرداختن به حواشی این اتفاق دانست و گفت: متاسفانه در طول بحران اخیر کرونایی در ایران بسیاری از جریان های سیاسی ایران نتوانستند به صورت هماهنگ عمل کنند واین امر شرایط را برای رسانه های معاند در راستای جریان سازی علیه ملت ایران فراهم ساخت.در ابتدای بحران کرونایی ناهماهنگی هایی در ارائه اطلاعات واخباروجودداشت واین تناقض گویی ها،راه را برای رسانه های وابسته به نظام سلطه درراستای تحریف واقعیت های درون جامعه ایران هموار سازد.
وی افزود:رسانه های امریکا و انگلیس و نیز رسانه های وابسته به عربستان و امارات به صورتی هماهنگ مدیریت بحران ایران را زیر سوال بردند و نوعی وحشت افکنی و هراس را در جهان علیه ایران آغاز کردند. اما با گذشت زمان وگسترش این ویروس ودرگیر شدن جهان با این ویروس خطرناک واقعیت ها آشکار شد و جهان متوجه شد که ایران از مدیریت و توانمندی بالایی برای تقابل با کرونا برخوردار است. لذا در این راستا باید یک اتاق فکر مشترک رسانه ای و یک اتاق عملیاتی برای تقابل با بحران های احتمالی و برنامه ریزی در زمینه تقابل با جریان سازی رسانه های وابسته به نظام سلطه باید مورد توجه مسولان سیاسی و رسانه ای جمهوری اسلامی قرار گیرد.همچنین در چنین مواردی وهنگام بروز بحران های طبیعی وغیر طبیعی باید ازطرح مسائل اختلاف انگیز جناحی پرهیز کرد وهمه توجه ها باید معطوف به مقابله با رسانه های معاند شود.
این کارشناس رسانه با توجه به اینکه شبکه های غربی در ادامه فعالیت های فتنه جویانه خود قصد دارند ایران را کشور قحطی زده و دچار بحران اقتصادی شدید معرفی کنند تا با این ترفند حوادثی مثل آبان ماه ۹۸ راه اندازی کنند، درباره نقش شبکه های برون مرزی در مقابله با این جو سازی ها گفت: شبکه های برون مرزی ایران نقش تاثیرگذاری در تقابل با رسانه های معاند ایفا می کنند. مجموعه پرس تی وی، العالم، الکوثر ،سحر و رادیوهای برون مرزی باید سیاست های خبری واطلاع رسانی خود را بر اساس تحولاتی جهانی بازتعریف کنند.
وی ادامه داد: سیاست خبری شبکه های برون مرزی صرفا مبتنی بر دفاع از ارزش های انقلاب ونظام جمهوری اسلامی تعریف شده،نوعا دفاعی است که در این راستا شیوه های دفاعی باید به سمت شیوه های تهاجمی وجریان سازی تغییریابد. عربستان سعودی که یک کشور دیکتاتوری سنتی وقبیله ای است وفاقد الگوهای یک دولت روز آمد است با بهره گیری از یک صد شبکه فعال ماهواره ای وگردش مالی سالانه ۱۰ میلیارد دلار در حوزه رسانه توانسته به خوبی از فضای رسانه ای برای جریان سازی علیه ایران بهره گیری کند.برخورداری رژیم عربستان از یک اتاق فکر رسانه ای که در آن صدها متخصص جنگ روانی غربی وعربی فعال هستند توانسته چهره مطلوبی از رژیم دیکتاتور سعودی را در اذهان عمومی ترسیم کند.

کد مطلب: 113892
 
Share/Save/Bookmark