میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۶
 
 
در آشفته بازار فرهنگ چه می گذرد؟
حداقل این ماه های بحرانی سپری شده را میتوان ملاک محاسبه قرار داد که تنها ارگانهای ...

حداقل این ماه های بحرانی سپری شده را میتوان ملاک محاسبه قرار داد که تنها ارگانهای انتظامی ونظامی وامنیتی و مجموعه وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی بودند که بصورت مضاعف و فارغ از هر گونه تنش سیاسی به کار خود پرداختند درحالیکه ضمن تحلیل جسمی وروحی زاید الوصف. شهدای سلامت و از کار افتادگی ها را هم به همراه داشتند که البته قابل تقدیر است و تاریخ و ملت ایران هرگز اینگونه ایثارگری واز خود گذشتگی ها را از یاد نخواهند برد.همانگونه که فهرست شهدا وجانبازان ومفقودالاثرهای انقلاب ودفاع مقدس رادر ضمیر خود برای ابد حک کرده اند.
جدا ازنابخردان وغرض ورزانی که در شبکه های اجتماعی هر روز بذر تازه ای از نفاق می پاشند تا شاید بدین وسیله آب به آسیاب دشمنان بریزند اما بعضی از دستگاه های زیر مجموعه دولت علاوه بر اینکه دوران مطلق استراحت را به بهانه ویروس کرونا سپری می کنند و اینگونه نانشان در روغن است ولی ای کاش به این امر مبارک قناعت می کردندکه شاهدیم اینگونه نیست و اجازه می دهند بر اثر غفلت . نفوذی هایی که سالها درلانه های خود خزیده اند بیرون آمده تا بند هایی سند ۲۹۳۰ را عینیت بخشند!بد تا بحث را ازحساس ترین نهاد یعنی رسانه ملی شروع کنیم که در لابلای برنامه های رادیویی خودآیتم هایی را رواج می بخشد تا شوهای شب پنجشنبه و جمعه ها ی زمان طاغوت به گونه ای غسل تعمید داده شئند وتحویل جامعه خانه نشین گردند! شبکه سراسری صدا که به جز کشوردر اقصی نقاط جهان نیز شنیده می شود مدتی است برنامه ای زنده تحت عنوان پنج شنبه جمعه را بین ساعات یازده تادوازده این دو شب ازرادیو ایران پخش می کند که طرفداران فراوانی پیدا کرده تا گروهی بدلیل فقدان سواد رسانه ای لازم ندانند چه خوراکی در ظرف پذیرش ذهن آنها سرو می شود!
برای نمونه همین جمعه گذشته راس ساعت ۲۲/۴۵ دقیقه کلامی عاشقانه با زیر صدای گیتار که نوشته خانمی ناشناس بود به عنوان عاشقانه های چهارفصل توسط مجری خوانده شده تا در پاراگرافی خاص به«نگفتنی های رابطه برای پاییز» اشاره شود!؟ . درست است که جامعه به دلیل مشکلات معیشتی ونگرانی های بهداشتی حاصل از ویروس کرونا شادی و آرامش می‌طلبد اما فرق است میان نشاط سالم وگرا دادن مسائل جنسی در قالب برنامه ای کاملا نو و ویژه! از سویی همین رسانه شنیداری در برنامه ای دیگر تحت عنوان تالار آیینه از نویسندگانی تمجید می کند وکتاب های آنها را تبلیغ می نماید که هرکدام با سرنوشتی عبرت آموز روبرو هستند از جمله به برنامه یکشنبه ۲۵ آبان میتوان اشاره نمود که نویسنده معرفی شده به عنوان الگو در سن ۴۹ سالگی بواسطه یک تفنک شکاری در خانه خود کشی می کند . این نویسنده آمریکایی که براتیکان نام دارد وپیداست به جنون آنی مبتلا بوده را نمی شود به افراد روشنفکر و تحصیلکرده جامعه ای مسلمان که اکثرا" جوانان آن هستند تحمیل کرد. این برنامه های درون سازمانی تنها متعلق به رسانه ملی نیست که بر اثر غفلت مدیران بالا دستی روی آنتن می رود بلکه بی تفاوتی به سگ گردانی که میتوان سهل ترین وارزان ترین عامل برای حذف پرهیزهای شرعی برای دشمنان غرب از دامان خانواده ها باشد تا مبحث پاکی ونجسی را نادیده بگیرند واین حیوان که جایگاهی در حفاظت از مکان های پاک دارد را به زندگی شخصی وارد کنند وفرزند وعضوی از خانواده بدانند تا صاحب یکی از آنها در اصفها ن با چاقو به کسی که قصد حفاظت از کودکان خود درمقابل سک را داشت حمله و او را بکشد! اگرچه این روزها فشار بار بر دوش قوه قضائیه سنگینی می‌کند اما بنظر می رسد تنها نهادی است که در این دوران میتواند این مخاطرات زیر بنایی را نیز از طریق نص صریح قانون اساسی حل وفصل نمایند یا کاهش دهد. 

نویسنده: حسن روانشید

کد مطلب: 116141
 
Share/Save/Bookmark