میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۴
 
 
در دیدار خزاعی و حمزه‌زاده مطرح شد
«جشنواره مقاومت» زمینه‌ساز معرفی جهانی سینمای دفاع‌مقدس است

محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در آستانه برگزاری این رویداد سینمایی با محمد حمزه‌زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری دیدار کرد.
در این نشست مشترک، پیرامون شناسایی راهکارهای موثر برای تبیین بهتر اهداف فرهنگی جشنواره، چگونگی تعامل با دستگاه‌ها و مراکز سینمایی کشور و همکاری برای اجرای باشکوه تر این رویداد بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر شد.
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در این دیدار با بیان اهمیت و ضرورت احیای سینما و ادبیات دفاع‌مقدس و لزوم بازنشر و عرضه وسیع آن‌ها گفت: بدون تردید، جشنواره مقاومت یکی از سازوکارهای موثر و نتیجه بخش برای معرفی سینمای دفاع‌مقدس در عرصه بین‌الملل است، روندی را که تاکنون، این جشنواره طی کرده خوب بوده است با این حال، همچنان، نیازمند تقویت ابعاد پژوهشی و علمی سینمای مقاومت هستیم.
وی ادامه داد: به طور طبیعی، حوزه هنری و سازمان سینمایی حوزه به حسب ماموریت‌هایی که دارد حمایت معنوی و اجتماعی از این جشنواره را مورد توجه قرار می‌دهد چرا که اساسا، یکی از رسالت‌های حوزه هنری،‌ ترویج و توسعه مفاهیم انقلاب و دفاع‌مقدس است.
وی با اشاره به اقدامات حمایتی سازمان سینمایی حوزه هنری از آثار دفاع‌مقدس و مقاومت خاطرنشان ساخت: حوزه هنری هم در عرصه تولید متن و ادبیات دفاع‌مقدس، هم در زمینه ساخت فیلم‌های سینمایی، کوتاه و مستند؛ و به ویژه، در زمینه حمایت از فیلم‌های سینمایی در اکران سینمایی و و پخش ویدیویی کارنامه روشن و مشخصی دارد و مهم ترین دغدغه و اولویت ما در تمامی سطوح حمایت، تولید و عرضه آثار دفاع‌مقدس است.
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری، از تولید فیلم براساس آثار شاخص ادبیات دفاع‌مقدس خبر داد و گفت: از حدود پنج سال پیش این سازمان بخشی را به نام مرکز تولید متن تأسیس کرده که به اقتباس از آثار ادبی تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع‌مقدس می‌پردازد و در حال حاضر، هشت فیلمنامه آماده از آثار شاخص انتشارات سوره مهر در این بخش وجود دارد که در صورت تأمین سرمایه، تولید فیلم این آثار نیز، شروع خواهد شد.
در این نشست مشترک، محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به تشریح ابعاد برگزاری این دوره جشنواره پرداخت و عنوان کرد: مقاومت؛ جشنواره‌ای است که از لحاظ ماهیت، هویت و مانیفست اهمیت دارد و نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.
وی ادامه داد: این جشنواره از سال ۶۲ در بحبوحه روزهای جنگ توسط بچه‌های دلسوزی شکل گرفته که دور هم جمع شدند و حرکتی با عنوان جشنواره فیلم دفاع‌مقدس را برپا کردند تا آثاری با موضوع انقلاب و دفاع‌مقدس تولید و مورد حمایت قرار بگیرد و این امانت امروز به ما رسیده است.
به گفته خزاعی، جشنواره‌ای با این نگاه، گستردگی و سطح کیفی در خاورمیانه و آسیا نداریم و در دنیا هم جشنواره‌های مشابه بیشتر با رویکردهای متفاوت از این جشنواره برگزار می‌شوند؛ حتی، بسیاری از آن‌ها تلاش دارند رابطه مسالمت‌آمیز اسرائیل و فلسطین نشان دهند و برجسته کنند و نگاه استراتژیک در سینمای‌شان کمتر به چشم می‌خورد.
دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاوت در این نشست خاطرنشان ساخت: حوزه هنری در ادوار مختلف برگزاری جشنواره همیشه در کنار ما بوده است و قطعاً با پشتگرمی و حمایت مراکزی همچون حوزه هنری این رویداد موفق تر و تاثیرگذارتر برپا می‌شود.

کد مطلب: 106449
 
Share/Save/Bookmark