میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۲
 
 
زلزله ۵.۲ ریشتری تهران را لرزاند
زلزله ۵.۲ ریشتری تهران را لرزاند
 

 ساعت ۲۳:۲۷ چهارشنبه 29/9/96 زلزله‌‌ای به قدرت ۵.۲ ریشتر و عمق ۷ کیلومتر شهر تهران را لرزاند.
براساس این گزارش، کانون این زمین‌لرزه، ۳ کیلومتری شهرستان ملارد در مرز استان تهران و البرز، عنوان شده‌است. گفته می‌شود این زلزله علاوه بر استان تهران، در استان‌های قم، قزوین، البرز و حتی گیلان نیز احساس شده‌است. بر اساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری، تاکنون وقوع ۷ پس‌لرزه در استان تهران ثبت شده‌است. در پی وقوع زلزله، مردم تهران در بیشتر مناطق این شهر از منازل خود خارج شده و در خیابان‌ها و معابر عمومی به سر بردند. تاکنون از فوت 2شهروند و مصدوم شدن 10نفر در استان البرز خبر رسیده اما از میزان خسارات احتمالی گزارشی مخابره نشده است و نیروهای امدادی در حالت آماده‌باش هستند.
به گفته مرادی، رئیس مرکز لرزه‌نگاری، احتمال پس‌لرزه‌های بیشتر وجود دارد. همچنین به گفته ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، تاکنون در تهران هیچ موردی از تخریب ساختمان و تلفات جانی و مالی گزارش نشده است. تیم‌های ارزیاب نیز در حال انجام وظایف خود هستند و به محض مشاهده هرگونه خساراتی، آن را گزارش خواهند کرد.
رئیس مرکز لرزه‌نگاری ضمن دعوت مردم به حفظ خونسردی و آرامش از آنان خواست، با استقرار در فضاهای باز، حتی‌الامکان از تردد های غیرضروری خودداری کنند.
دیگر گزارش‌ها حاکی است، بر اثر ریزش کوه ناشی از وقوع زلزله در جاده چالوس یک خودرو زیر آوار مانده‌است. همچنین چند منزل مسکونی در برخی روستاهای ملارد که مرکز زمین‌لرزه بوده‌است، دچار خرابی‌های سطحی شده‌اند.

کد مطلب: 102344
 
Share/Save/Bookmark