میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
آیت الله رئیسی:
وصیت نامه سردار سلیمانی ولایت نامه است
وصیت نامه سردار سلیمانی ولایت نامه است
 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی قیامتی برپا کرده است، گفت: به برکت خون حاج قاسم منطقه را از حضور آمریکایی‌ها پاکسازی خواهیم کرد.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در آئین اربعین سردار شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی در جمع مردم عزادار حاضر در مصلی امام علی (ع) کرمان ضمن تسلیت شهادت و اربعین سیدالشهدای شهدای مدافع حرم اظهار کرد: عروج روح بلند او را که با ارواح مطهر شهیدان کربلا و روح نبی مکرم اسلام (ص) و آسمانی شدنش را مبارک‌باد می‌گویم و به روح بلند ملکوتی او و هم رزمانش درود می‌فرستم.
وی با اشاره به چهلمین روز شهادت این سردار سرافراز سپاه اسلام، خاطرنشان کرد: شهادت او قیامتی برپا کرد و با اراده پروردگار دل‌ها متوجه او شد و او متوجه به وجه الله شد؛ شهید به وجه الله نظر می‌کند.
وی اخلاص، برای خدا اندیشه و عمل کردن را از مهم‌ترین ویژگی‌های مکتب سردار سلیمانی دانست و گفت: رمز ماندگاری راه شهید سردار سلیمانی و متوجه شدن دل‌ها به او، اخلاصش است. وی افزود: اگر وصیت نامه او هم نمی بود، شما که مشی و سلوک او را دیده بودید، می‌گفتید او یک ولایتمدار واقعی است. رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه انسان ولایتمدار با ولایت شعار فرق می‌کند، گفت: ممکن است ولایتمداری بر زبان بسیاری از افراد جاری شود اما وقتی سخن از «ولی» است جای چون و چرا وجود ندارد.
وی با اشاره به وصیت نامه سردار سلیمانی، گفت: وصیت نامه این سردار سر افراز جهان اسلام از اول تا آخر ولایت نامه است. همگان بدانید که عزت شما در تبعیت از ولی فقیه است؛ سخن سردار سلیمانی، پیام و کلامش هم همین نکته است و این در حالی است که حاج قاسم در عرصه ولایتمداری سر از پا نمی‌شناخت. رئیسی عنوان کرد: سردار سلیمانی و مکتب او مردم باوری را به ما می‌آموزد؛ او مردم را باور داشت. در عالم، سیاست مداران دم از مردم داری می‌زنند و دکان داری می‌کنند، اما در حقیقت مردم را باور ندارند.
وی با اشاره به تبعیت سردار سلیمانی از امام راحل و مقام معظم رهبری، گفت: حاج قاسم نظر مردم را تشریفاتی نمی‌دانست و در حقیقت مردم باور بود و نسبت به مردم متواضع و فروتن بود و همواره به آنها توجه می‌کرد.
وی از جمله ویژگی‌های مکتب سردار سلیمانی را عقلانیت دانست و گفت: برخی فکر می‌کنند انقلابی بودن به معنای کارهای زود گذر و احساسی است؛ در صورتی که در دورن اندیشه انقلابی عقلانیت، بصیرت، دوراندیشی و عقل حسابگر قرار دارد و انقلابی بودن و نگاه انقلابی داشتن بسیار اهمیت دارد. رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه راهبرد حاج قاسم راهبرد مقاومت است، افزود: کار دیپلماسی و ارتباطات او در راستای تقویت مقاومت و ایستادگی فعال بوده است.
وی گفت: هرگز روحیه تسلیم و کوتاه آمدن در قاموس حاج قاسم راه نداشته و در مکتب او راه ندارد. هرگز روحیه تسلیم و کوتاه آمدن در برابر دشمن در قاموس حاج قاسم راه نداشته و در مکتب او را ندارد. وی گفت: سردار سلیمانی تهدیدها را تبدیل به فرصت و نیروهای آماده مستعد را تبدیل به قدرت کرد و او یک استراتژیست به معنای واقعی کلمه بود. زبان دیپلماسی که زبان کوتاه آمدن نیست؛ زبان قدرتمند از موضع اقتدار و از موضع نظامی است که در فقط کرمانش ۶ هزار و ۵۰۰ شهید به خون خفته و ۱۹ هزار جانباز داریم؛ اینها برای استان و کشور قدرت و اقتدار ساخته است. وی گفت: این قدرتمند شدن نظام جمهوری اسلامی امروز در عالم سخن و پیام دارد به این مضمون که منطقه باید بدون حضور آمریکایی‌ها زندگی کند و ما به برکت خون حاج قاسم منطقه را از حضور آمریکایی پاکسازی خواهیم کرد. وی گفت: روزی که شهید بهشتی به شهادت رسید خیلی‌ها نگران بودند و حزب اللهی‌ها در رنج بودند؛ اما هیچ خونی مثل خون شهید بهشتی توان برملا کردن چهره منافقین و در هم پیچیدن طومار نفاق و جریان بنی صدر را نداشت.
رئیس قوه قضائیه عنوان کرد: پیام مقاومت ملت ایران مخابره شد و امروز آمریکا و اروپا فهمیدند که اگر در منطقه خطایی بکنند باید دست به سر و سر به زیر تسلیم نیروهای ایران شوند که از این حرکت جلوه‌هایی در خلیج فارس مشاهده کردید که نسبت به آمریکایی‌ها چگونه آنها را دست به سر و سر به زیر تسلیم دیدید و این وضعیت در انتظار همه کسانی است که چشم به ایران دارند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه امروز بیش از هر زمانی در منطقه و کشور این ارزش‌ها رونق، بازار، طرفدار و ارادتمند دارد، گفت: اگر مردم در گوشه و کنار آهنگی از فساد، کجی و انحراف می‌شوند بدانند که هاضمه انقلاب فساد نمی‌پذیرد و دست قدرتمند ملت به تبعیت از مقتدای بصیرت آفرینمان اجازه نخواهد داد در هیچ گوشه‌ای از نظام فساد لانه کند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه امروز مساله سلیمانی مسأله امام بزرگوار است، گفت: دیپلمات‌های دنیا فهمیدند در عالم دیپلماسی یک گام جدید ایجاد شده که عبارت است از پیوند بین معنویت و سیاست. امروز در بین سیاستمداران عالم خبری از معنویت نیست و نتیجه آن ۷۰ سال ظلم به مردم فلسطین، کلاهک‌های هسته‌ای و ظلم و تجاوز به ملت‌های عالم شده است، اما حاج قاسم سلیمانی شاگرد مکتب حکیم ماست که به او پیوند بین سیاست و معنویت را یاد داده است.
وی گفت: آزمون پیش روی ما انتخابات است؛ حضور مردم، مجلس انقلابی را رقم خواهد زد. حضور مردم مثل همه صحنه‌ها تعیین کننده است. انشاءالله در این آزمون هم مردم با حضور گسترده دست به انتخاب اصلح می‌زنند و آنچه رضای خدا و رضای رهبری است روی می‌دهد و تشکیل مجلس انقلابی و بابصیرت و گره گشا خواهد بود.

کد مطلب: 112848
 
Share/Save/Bookmark