میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۴
 
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:
ترامپ در برابر ملت ایران شکست خواهد خورد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش‌بینی کرد که ترامپ پیش از آغاز بازی جدید با ملت ایران شکست می‌خورد.
محسن رضایی گفت: تصمیم‌گیری در زمینه‌های سیاست خارجی و تهدیدات اخیر ترامپ برعهده دولت و شورای عالی امنیت ملی است. وی افزود: شخصا مطمئن هستم ترامپ در برابر ملت ایران شکست خواهد خورد چراکه رفتار‌های او نشان می‌دهد که ملت ایران را نمی‌شناسد و توانایی‌های ما را دقیقاً محاسبه نکرده است.
رضایی اضافه کرد: ایران و ملت ایران فشار‌ها و تحریم‌های زیادی تحمل کرده و پشت سر گذاشته است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره وضع اقتصادی کشور نیز گفت: نماگر‌های اقتصادی به وضعیت داخلی و سیاست‌های داخلی و خارجی حساس است به گونه‌ای که با امنیت و ثبات داخلی رشد اقتصادی را تجربه می‌کنیم.
وی افزود: نماگر‌های اقتصادی همچون شاخص بورس و نرخ ارز با تحریم‌های خارجی تاثیر می‌پذیرند، اما ملت ایران پیش از این تحریم‌ها و فشار‌های سنگین تری را تحمل کرده‌اند به گونه‌ای که اقتصاد ایران در برابر تحریم به وضع تعادل رسیده است.
رضایی اضافه کرد: دولت‌ها باید برای تثبیت نرخ ارز بیش از این تدبیر کنند، اما در ۴ دولت گذشته نیز همواره شاهد بوده ایم که نرخ ارز در ۴ سال نخست ثابت و در ۴ سال دوم بی‌ثبات بوده است که این هیچ ارتباطی با ترامپ و تهدیداتش ندارد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ضرب‌الاجل‌های ترامپ به ایران نیز گفت: نمونه این ضرب‌الاجل‌ها درباره کره شمالی قابل مشاهده است. وی در ادامه افزود: ترامپ لشگرکشی بسیار عظیمی با مدرن‌ترین ناو‌ها و هزینه روزانه میلیون‌ها دلار به دریای چین و آسیای جنوب شرقی کرده است، اما کره شمالی با جمعیت و تاثیرگذاری اندک توانسته است ترامپ را زمین گیر کند که این نشانه‌ای از رویا‌های غیرواقعی ترامپ در زمینه ضرب‌الاجل‌هاست.
رضایی درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نیز گفت: اقتصاد بین‌الملل ظرفیت صدور تحریم‌های جدید را ندارد و به همین سبب بازرگانان آمریکا و سرمایه‌گذاران اروپا و آسیا از تهدید برای تحریم‌های جدید ایران ناراحتند و عملاً این تحریم‌ها قبل از آنکه علیه ایران باشد علیه اقتصاد جهانی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی است. این اقدامات تنها شعاری بیش نیست.

کد مطلب: 101345
 
Share/Save/Bookmark