میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۱
 
 
مدیرعامل بورس تهران خبر داد
احتمال اخراج ۴ شرکت از بورس

مدیرعامل بورس تهران می‌گوید اگر شرکتی دستورالعمل پذیرش را رعایت نکند این شرکت به هیات پذیرش معرفی می‌شود و این هیات در موردش تصمیم‌گیری می‌کند. او در عین حال از احتمال اخراج چهار شرکت از بورس خبر داد.
حسن قالیباف‌اصل در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه بعد از اجرایی شدن دستورالعمل جدید توقف و بازگشایی نمادها چند شرکت پتانسیل تعلیق نماد دارند گفت: در مورد آمار دقیق این شرکت‌ها عدد دقیقی ندارم ولی به طور کلی باید بگویم شرکتی که گزارش‌های مالی‌اش را ندهد تعلیق نمی‌شود بلکه در فرایند تعلیق قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: مثلا اگر شرکتی گزارش یک ماهه خود را ندهد و یا دیر بدهد این شرکت در فرایند تعلیق قرار می‌گیرد و در کنار نمادش علامتی گذاشته می‌شود که نشانه این است شرکت گزارش نداده تا سهامداران آگاه باشند.
مدیرعامل بورس تهران تاکید کرد: اگر شرکتی گزارش یک ماهه خود را ندهد ما این شرکت را به هیات پذیرش گزارش می‌دهیم تا در موردش تصمیم‌گیری شود.
وی افزود: به تازگی از باب دستورالعمل پذیرش تغییراتی داشتیم قبلا معیارهای ما مطلق بود به طوری که اگر بازار در رونق یا رکود بود معیارها فرقی نمی‌کرد ولی الان معیارها نسبی است و می‌توانیم درباره شرکت‌هایی که پتانسیل خروج از بورس دارند تصمیم بگیریم. سه یا چهار شرکت پتانسیل خروج از بورس دارند که به هیات پذیرش آن‌ها را معرفی کردیم قرار است برنامه‌هایشان را بدهند و درباره آنها تصمیم‌گیری کنیم.
او در پاسخ به اینکه ارتباط با کدام بورس‌های دنیا برای شما در اولویت است، گفت: با ۱۲ بورس در دنیا تفاهم همکاری بسته‌ایم ولی برای همکاری با بورس استانبول به صورت اجرایی جلو رفته‌ایم. چند شرکت هستند که بحث پذیرش‌شان در بورس استانبول و بورس تهران به صورت همزمان دنبال می‌شود.

کد مطلب: 103046
 
Share/Save/Bookmark