میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴
 
 
پدافند سوریه ۷۰ درصد موشک‌های شلیک‌ شده توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس را منهدم کرد
فجر مقاومت
فجر مقاومت
 

آمریکا، انگلیس و فرانسه در حالی با نقض تمام قوانین بین‌المللی سوریه را هدف قرار دادند که رهگیری و انهدام ۷۰ درصد موشک‌های آنها توسط پدافند سوریه ضمن ثبت پیروزی جدید برای مقاومت رسوایی دیگری را برای غرب رقم زد.
هنوز چند روز از وعده‌های مالی ارتجاع عربی به آمریکا، فرانسه و انگلیس و البته تقلای سران غرب برای خوش‌خدمتی به صهیونیست‌ها نگذشته که ائتلاف آمریکا، فرانسه و انگلیس باردیگر نقض تمام قوانین جهانی را رقم زدند که البته با واکنش سوریه و محکومیت جهانی این تجاوزگری مواجه شدند. بنا بر اعلام ستاد مشترک ارتش روسیه، سامانه پدافند هوایی سوریه توانست ۷۰ درصد موشک‌های شلیک شده توسط متجاوزان آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی را رهگیری کند.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: به ارتقای سامانه پدافند موشکی سوریه ادامه می‌دهیم. آماده از سرگیری مذاکره تحویل اس-۳۰۰ به ارتش سوریه هستیم و ممکن است این سامانه را در اختیار دمشق قرار دهیم. آمریکا، انگلیس و فرانسه در حمله‌ای مشترک که دولت سوریه می‌گوید خسارت چندانی بر جای نگذاشته، مناطقی در سوریه را هدف قرار دادند.
رئیس‌جمهور آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد دستور حمله به سوریه را صادر کرده است. وی گفت: «اندکی پیش من به نیروهای مسلح آمریکا دستور آغاز حملات به مواضعی در سوریه که با توانمندی‌های شیمیایی بشار اسد مرتبط هستند را صادر کردم.» ترامپ گفت: « امید است روزی بتوانیم با روسیه و شاید حتی ایران کنار بیاییم. شاید هم این اتفاق نیفتد.»
ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس هم در بیانیه‌ای اعلام کرد دستور آغاز حملاتی هدفمند «برای تضعیف ظرفیت تسلیحاتی شیمیایی سوریه و استفاده از آنها» را صادر کرده است. سی‌ان‌ان به نقل از مقام‌های پنتاگون گزارش داد در حمله به سوریه هم از کشتی‌ها و هم از هواپیماهای آمریکایی استفاده شده است.
«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد هدف از حمله به سوریه، مقابله با توان این کشور برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی است. خبرنگار بی‌بی‌سی گفت «مرکز تحقیقات علمی» سوریه، واقع در شرق دمشق یکی از مراکزی است که هدف حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه قرار گرفته است. جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در یک نشست خبری گفت حمله عزم جامعه بین‌الملل برای جلوگیری از استفاده از سلاح‌های شیمیایی را نشان می‌دهد.
اسکای‌نیوز به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داده بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ موشک به مواضع نظامی سوریه شلیک شده است. یک مقام ارشد کابینه رژیم صهیونیستی از حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به چند نقطه در سوریه حمایت و تمجید کرد.
حزب‌الله در بیانیه‌ای حمله سه کشور را به شدت محکوم و آن را نقض آشکار حاکمیت سوریه، کرامت ملت این کشور و سایر ملت‌های منطقه توصیف کرده است.
در همین حال سيد حسن نصرالله دبير کل حزب‌الله لبنان، گفت: همچنانکه براي ويراني سوريه، عراق و يمن برنامه‌ريزي کرده‌اند گروهي در خارج از لبنان همچنان با هدف به راه انداختن جنگ داخلي در لبنان برنامه‌ريزي مي‌کنند. دبيرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد، آيا هويت عربي شانه خالي کردن از حمايت مردم فلسطين و دنباله روي از آمريکاست. آيا هويت عربي بازاريابي براي طرح (موسوم به) معامله قرن است، آيا به اين است که قدس پايتخت اسرائيل باشد. اين اقدام متجاوزانه سرفصلي جديد در تاريخ است که روند جديدي را در سياست برخورد و رويارويي خواهد گشود. شما خودتان را در رويارويي مستقيم با جمهوري اسلامي ايران قرار داديد. وي گفت: حمله اسرائيل به فرودگاه نظامي تيفور در حومه حمص سوريه، سياست تعمدانه اسرائيل براي آدم‌کشي است.

کد مطلب: 103947
 
Share/Save/Bookmark