میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹
 
 
دیدار هیأت انصارالله با نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه
دیدار هیأت انصارالله با نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه
 

خبرگزاری رسمی یمن از دیدار هیأت انصارالله با نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه خبر داد و افزود، در این دیدار درباره توافق «سوئد» و بندر «الحدیده» و مسیر سیاسی یمن بحث و تبادل‌نظر شد. هیأتی از انصارالله به ریاست «محمد عبدالسلام» که برای دیدار با مقامات روسی وارد این کشور شده است با «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه و نماینده رئیس‌جمهور در امور غرب آسیا دیدار کرد. در این دیدار درباره مسیر سیاسی یمن، توافق سوئد و اقداماتی که امکان ارائه آنها از طرف شورای عالی سیاسی یمن و دولت نجات ملی وجود دارد، بحث و تبادل‌نظر شد.
در ادامه گزارش آمده است: در دیدار مذکور درباره موانعی که طرف مقابل در مسیر اجرای توافق الحدیده ایجاد می‌کند، صحبت شد بویژه پس از آنکه دولت نجات ملی گامی ویژه و یکجانبه در طرح بازاستقرار در بندرهای الحدیده برداشت و این اقدام مورد استقبال سازمان ملل و جامعه بین‌الملل از جمله روسیه قرار گرفته است.
نیروهای ارتش یمن و انصارالله در راستای تلاش برای اجرایی شدن توافق سوئد، در تاریخ ۱۱ تا ۱۴ ماه می (۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت) به صورت یک‌جانبه از سه بندر کلیدی در غرب یمن خارج شدند. توافق استکهلم سوئد میان طرف‌های یمنی به توافق آتش‌بس در استان الحدیده، خروج تمام افراد مسلح از بندر الحدیده و دو بندر دیگر در شمال این استان «رأس‌عیسی و الصلیف» و سپس خروج کامل نیروهای انصارالله و نیروهای وابسته به هادی از این از شهر الحدیده (مرکز استان الحدیده) اشاره می‌کند.
بنا به گزارش مذکور، در این دیدار بر اهمیت نقش روسیه در سطح منطقه‌ای، انعکاس آن بر وضعیت یمن و آرام کردن تنش‌ها در این کشور تأکید شد.
میخائیل بوگدانوف نیز دیدگاه روسیه برای تحقق امنیت در خلیج فارس و یمن را ارائه کرد.

کد مطلب: 110048
 
Share/Save/Bookmark