میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۱
 
 
بازجویی صهیونیست‌ها از کودک سه ساله فلسطینی

در جنایتی دیگر علیه کودکان، رژیم صهیونیستی «محمد ربیع علیان» کودک سه ساله از شهر «عیسویه» قدس را به اتهام پرتاب سنگ به سمت خودروهای گشتی صهیونیستی برای بازجویی فراخواند.
نظامیان رژیم صهیونیستی با حضور در محل زندگی محمد، برگه احضاریه را به خانواده وی تحویل دادند. کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی این اقدام را محکوم کرد. «قدری ابوبکر» رئیس کمیته مذکور در این رابطه گفت، رژیم صهیونیستی مرتکب جنایات علنی در حق کودکان می‌شود و در سایه سکوت جامعه بین‌المللی، کودکان فلسطینی در معرض خطر دائمی قرار دارند. وی افزود: مقامات رژیم اشغالگر به هدف قرار دادن قدس و اهالی آن طی سال‌های اخیر شدت داده و مشاهده می‌شود که حملات سازماندهی شده علیه کودکان قدس در جریان است؛ همچنین بازداشت اهالی قدس شدت گرفته و همه اینها با هدف تخریب آینده کودکان صورت می‌گیرد.
اخیرا مرکز پژوهش‌های ویژه اسرای فلسطینی اعلام کرد، بازداشت فلسطینی‌ها در شهرهای مختلف قدس بویژه در سال جاری میلادی افزایش شدیدی داشته است. «ریاض الاشقر» سخنگوی رسانه‌ای مرکز مذکور اعلام کرد، در شش ماه اول امسال (۲۰۱۹) ۲۶۰۰ فلسطینی در شهرها و استان‌های مختلف بازداشت شدند که یک سوم آنها مربوط به شهر قدس است و این دلیلی بر هدف قرار دادن اهالی قدس است تا آنها را از حمایت از مقدسات و مسجدالاقصی بازدارند
قاضی کانادایی با صدور حکمی اعلام کرد محصولات تولیدشده در شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری اشغالی نباید برچسب «ساخت اسرائیل» داشته باشند. دادگاه فدرال کانادا در حکمی کم‌سابقه ضمن مخالفت با الصاق برچسب «ساخت اسرائیل» روی محصولات تولید شده در شهرک‌های صهیونیست‌نشین در اراضی اشغالی کرانه باختری، این اقدام صهیونیست‌ها را «اشتباه، مغالطه و فریب‌کاری» توصیف کرد.
دادگاه فدرال کانادا در جریان بررسی پرونده معروف به «دادستان کل علیه کاتنبورگ» با بیان اینکه شهرک‌های صهیونیست‌نشین در منطقه اشغالی کرانه باختری با توجه به قوانین بین‌المللی به‌صورت آشکار غیرقانونی هستند، در حکم ۴۳ صفحه‌ای خود تصریح کرد از این به بعد نباید برچسب «ساخت اسرائیل»‌ روی محصولات تولیدشده در شهرک‌ها زده شود. طبق اعلان رسانه‌ای این دادگاه، خانم «آن مک‌تاویش» قاضی این جلسات در رای خود نوشت: «فارغ از اینکه وضعیت [قانونی] شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری چیست، تمام طرف‌های درگیر در این پرونده اذعان دارند که شهرک‌های مذکور بخشی از دولت اسرائیل نیستند». در یکی از بندهای حکم قاضی آمده است، تصمیمی که برای صدور مجوز جهت الصاق برچسب «ساخت اسرائیل» روی محصولات تولیدی شهرک‌های صهیونیست‌نشین اتخاذ شد، «غیرمنطقی» بوده و خروجی قابل‌قبولی از قوانین مرتبط نیست.
در این میان «عبدالناصر فروانه» پژوهشگر امور اسرای فلسطینی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری میلادی تاکنون ۵۲۰ کودک فلسطینی را بازداشت کرده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته نیز ۷۲۰ کودک فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شده بودند. فروانه اشاره کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی همچنان ادامه دارد و هم اکنون نزدیک به ۲۲۰ کودک فلسطینی در زندان‌های این رژیم اسیر هستند. کودکان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی معمولا مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار می‌گیرند و بعضا اداره زندان‌ها جریمه‌های مالی سنگینی را هم برای آن‌ها و خانواده‌هایشان در نظر می‌گیرد.
از سوی دیگر رژیم صهیونیستی طرح ساخت ۶ هزار واحد مسکونی برای شهرک نشینان این رژیم در نقاط مختلف کرانه باختری و قدس را به تصویب رساند. رژیم صهیونیستی در راستای تسریع سیاست یهودی‌سازی قدس اقدام خصمانه جدیدی را انجام داده است.
مقامات صهیونیست طرح ساخت ۶ هزار واحد مسکونی برای شهرک نشینان صهیونیست ساکن در بخش‌های مختلف قدس و کرانه باختری را به تصویب رسانده اند. گفتنی است، رژیم صهیونیستی با سرعت به شهرک‌سازی در قدس اشغالی ادامه می‌دهد تا بدین ترتیب ضمن مصادره اراضی فلسطینیان و افزایش جمعیت شهرک نشینان در این شهر، به تدریج این شهر را از وجود فلسطینیان خالی کند.

کد مطلب: 110147
 
Share/Save/Bookmark