میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۰۰
 
 
ایران- تایلند، امروز ساعت ۱۹
تمرين جدي براي جام‌جهانی
تمرين جدي براي جام‌جهانی
 

تیم ملی ایران درحالی به مصاف تایلند می رود که این دیدار تا حدی جنبه تمرینی برای جام جهانی دارد.
این اولین حضور ملی‌پوشان در یک بازی رسمی در ورزشگاه آزادی پس از صعود به جام جهانی برزیل است. دیداری که از نظر فوتبال‌دوستان ایران خیلی حساس نیست و همه از برد تیم ملی خیال‌شان راحت است با این حال یک نفر اصلا چنین نظری را قبول ندارد و آن هم کسی نیست جز کی‌روش؛ سرمربی سختگیر تیم ملی معتقد است که نباید هیچ تیمی را دست‌کم گرفت و تنها راه پیروز شدن حتی مقابل تیمی مثل تایلند تمرین، تمرین و باز هم تمرین است! به خصوص اینکه تیم ملی بازی تدارکاتی قبل از این دیدار نداشته است و دو اردوی تیم ملی پیش از این لغو شده بود.
اگرچه حریف ایران تیمی مثل تایلند است که در دو بازی گذشته هشت گل خورده و ضعیف‌ترین خط دفاع گروه را دارد و بدون امتیاز و تنها با سه گل زده در انتهای جدول گروه قرار گرفته است.
امروز شاید بتوان گفت جشن واقعی صعود تیم ملی به جام جهانی با حضور هواداران در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. هرچند فدراسیون تلاش کرد پیش از این جشن صعود را در ورزشگاه آزادی برگزار کند اما آن جشن به دل هیچکس ننشست. بنابراین ملی‌پوشان فوتبال می‌خواهند در یک بازی رسمی و با یک برد پرگل صعودشان به جام جهانی را جشن بگیرند. آن هم با شکار فیل جنگی!
بدبین‌ترین هوادار فوتبال هم شانسی برای تایلند در این بازی برای گرفتن حتی یک امتیاز هم قائل نیست اما فوتبال قابل پیش‌بینی نیست و کی‌روش در روزهای گذشته تمرینات بسیار سخت و جدی برای تیم ملی برنامه‌ریزی کرد و باید دید که سه‌شنبه او چه نقشه و طرحی برای تایلند دارد. تیمی که فقط لقب فیل‌های جنگی را یدک می‌کشد و فوتبالش با سطح اول قاره آسیا فاصله بسیار زیادی دارد. در مسابقه با تایلند شاید از برخی ستاره‌های تازه ایران رونمایی شود. بازیکنانی مثل مهرداد بیت‌آشور، دانیال داوری و حتی علیرضا جهانبخش که از ایران به لیگ هلند رفته است.
تیم ملی فوتبال ایران با راهیابی به جام جهانی محبوب مردم شده است و علاقه فوتبال‌دوستان به ستاره‌های ایران و کی‌روش سرمربی تیم ملی بیشتر شده است. اگرچه برخی از مربیان ایرانی ظاهرا چشم دیدن موفقیت کی‌روش را نداشته و ندارند اما بسیاری دیگر هم از حضور کی‌روش در تیم ملی خرسندند.
تایلند حریف قابل اعتنایی از نظر سطح تکنیکی بازیکنانش نیست اما تیم سختکوش و قابل احترامی است. بازیکنان تیم ملی به خوبی شرایط روز فوتبال را درک کرده‌اند و همگی آنها می‌گویند که نباید تایلند را دست‌کم بگیریم. هرچند فوتبال‌دوستان ایرانی برای دیدن یک برد پرگل به ورزشگاه آزادی می‌روند.
تیم ایران با پیروزی مقابل تایلند همچنان صدرنشین گروه خواهد ماند.

کد مطلب: 84064
 
Share/Save/Bookmark