میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۸
 
 
آرش معیریان:
مسئولان به میزهای‌شان چسبیده‌اند و درایتی برای رفع معضلات سینماگران ندارند

آرش معیریان با انتقاد نسبت به عملکرد سازمان سینمایی و شوراهای زیرمجموعه این سازمان اظهار داشت: اعضای شورای پروانه نمایش و پروانه ساخت بدون تخصص و صرفاً سلیقه‌ای و از روی حسدورزی پروانه ساخت و نمایش می‌دهند و حتی خودشان پای پروانه‌های‌شان نمی‌ایستند؛ سوأل بنده این است که چطور می‌شود ۲ روز بعد از صدور یک مجوز سلیقه و دیدگاه شان عوض می‌شود؟ مگر فیلمسازان و تهیه‌کنندگان مسخره شده‌اند؟
این کارگردان سینما با بیان اینکه سازمان سینمایی شورای پروانه ساخت و شورای پروانه نمایش دارد اما هیچ‌یک از این شوراها سیاست، درایت و سلیقه واحد و یکنواخت و یک دست ندارند اظهار داشت: اعضای شورای پروانه نمایش متشکل از ۹ نفر هستند که عین ۹ نفرشان ۹ سلیقه مختلف، ۹ نگاه مختلف و ۹ سطح سواد سینمایی از پایین ترین تا بالاترین رده را دارند. فیلمی که با بالاترین آرا پروانه ساخت گرفته در طول ۳۰ روز اخیر به کرات توسط دیگر اعضای شورا که در جلسه حضور نداشتند به تدریج دیده شده و مرتب نظر جدید و ممیزی جدید اعمال کرده‌اند.
وی اظهار داشت: سازمان سینمایی و شورای پروانه نمایش فقط به میزهای‌شان چسبیده‌اند و هیچ درایتی برای رفع دردهای ما ندارند. انگیزه دیگر برای سینماگران نمانده است و ما دل خوشی در سینمای‌مان نداریم. مردم ما در این شرایط اقتصادی نابسامان حداقل دل‌خوشی‌شان سینما رفتن و شادی و خندیدن است. بنده معتقدم ما سینماگران در کنار سربازان گمنام امام زمان(عج) که برای یکایک ما قابل احترام و ستودنی هستند و امنیت کشور را فراهم می‌آورند، ما هم سرباز هستیم و تلاش می‌کنیم در حوزه فرهنگ و هنر برای مردم براساس اخلاقیات آرامش و شادی فراهم کنیم اما متأسفانه مسئولان نه تنها به ما اعتنایی نمی‌کنند بلکه انواع و اقسام لگدها و آزارها را به ما و فیلم‌های‌مان وارد می‌کند و ما هم بی‌پناه مانده‌ایم!

کد مطلب: 105440
 
Share/Save/Bookmark