میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۲
 
 
مدیرکل بهزیستی کرمانشاه:
سلبریتی‌ها یک خانه هم برای زلزله‌زدگان نساختند

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از عدم کمک سلبریتی‌ها به افراد صدمه دیده درپی زلزله کرمانشاه خبر داد و گفت: حتی یک واحد نیز برای این افراد توسط چهره‌های معروف ساخته نشده است.
امید قادری با اشاره به آخرین وضعیت کمک‌های اختصاص داده شده توسط سلبریتی‌ها اظهار کرد: متاسفانه علی‌رغم اینکه ما از این افراد تشکر کردیم و از آنها خواستیم کمک‌های جمع‌آوری شده را براساس لیستی که سازمان بهزیستی تهیه کرده بود انجام دهند که این موضوع مورد موافقت قرار نگرفت.
وی تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه نزدیک به ۱۴۰ معلول جسمی - حرکتی و نخاعی به تعداد معلولان تحت پوشش بهزیستی استان اضافه شد علاوه بر اینکه ۱۸۸ زن سرپرست جدید به جامعه هدف بهزیستی استان افزوده شد. متاسفانه هیچ‌یک از سلبریتی‌ها نپذیرفتند که به افراد صدمه دیده که به جامعه هدف بهزیستی اضافه شدند کمک کنند و هر کدام به صورت انفرادی ورود پیدا کردند و تا امروز یک مورد خانه ندیده‌ایم که برای مددجویان بهزیستی و حتی برای افراد خسارت دیده ساخته شود.
وی ادامه داد: اگر قرار بود این افراد به نیازمندان واقعی کمک کنند می‌توانستند به جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد کمک کنند اما دیدیم که این اتفاق نیز نیفتاد اما علی‌رغم همه این موارد سازمان بهزیستی توفیقات خوبی داشت و ۲۲۰۰ واحد مسکونی که در مناطق زلزله‌زده تخریب شده بودند، ۷۱۲ واحد را بازسازی و در اختیار جامعه هدف خود قرار داد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذرماه نیز ۷۰۰ واحد مسکونی دیگر تکمیل شود تا ما بتوانیم به مددجویان تحت پوشش خود واگذار کنیم.
وی درخصوص سایر خدمات در نظر گرفته شده برای افراد نیازمند و مددجویان تحت پوشش بهزیستی در مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: اولین مجتمع توانبخشی در سرپل‌ذهاب ساخته شد که کلیه خدمات درمانی، شنوایی‌سنجی و گفتاردرمانی ارائه می‌شود و علاوه بر آن ساخت ۱۱ مهدکودک آغاز شده که تا ۲۲ بهمن به بهره‌برداری خواهد رسید.
قادری اظهار کرد: ۴ مجتمع توانبخشی روستایی نیز تا ۲۲ بهمن به بهره‌برداری خواهد رسید علاوه بر آنکه مداخلات روانی اجتماعی توسط سازمان بهزیستی ارائه می‌شود که خوشبختانه این مداخلات موثر بود و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مردم زلزله‌زده غربالگری روانشناسی شدند که از این تعداد نزدیک به ۲۲ هزار نفر نیاز به مداخلات سطح دوم را داشتند که تا به امروز آمارها نشان می‌دهد که از جمعیت غربالگری شده کمتر از نیم درصد استرس بعد از سانحه را دارند.

کد مطلب: 106638
 
Share/Save/Bookmark