میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۵
 
 
تلخ و شیرین جهان ۲۰۱۷ از زبان دولتمردان

رهبران کشورهای دنیا که در سال گذشته بحران‌ها و تنش‌های زیادی را پشت سر گذاشتند، در آستانه سال نوی میلادی پیام‌هایی توام با هشدار و نگرانی را مخابره کردند.
سال ۲۰۱۷ دنیا و جامعه بین‌المللی با بحران‌های زیادی روبه‌رو شد که برخی از آن‌ها ترس‌ها و نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده و عواقب گسترده زیادی داشت. امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در سخنرانی خود به مناسبت سال نوی میلادی بیشتر اتحادیه اروپا و لزوم اصلاحات آن را مدنظر قرار داده و گفت: اروپا باید بار دیگر جاه‌طلبی برای پروژه‌های بزرگ را پیدا کند. آنگلا مرکل صدراعظم آلمان هم با توجه به بن‌بست سیاسی در کشورش بیشتر بر لزوم تشکیل هر چه زودتر دولتی پایدار در کشورش تاکید کرده و گفت: دنیا منتظر ما نخواهد ماند.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز که سال آینده انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری در کشورش را درپیش رو دارد در سخنرانی سال نوی میلادی، مردم را به اتحاد قدرتمندانه تر بین نسل‌ها فراخواند. وی برای شهروندان خود تغییرات مهم به سمت بهبود اوضاع را آرزو کرده و از شهروندان به خاطر ایمان داشتن کامل به روسیه قدردانی نمود. ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس نیز که مذاکراتی مهم با اتحادیه اروپا برای مراحل بعدی برگزیت را در سال آینده در پیش‌رو دارد در سخنرانی سال نوی میلادی خود یک خروج موفق از اتحادیه اروپا و تقویت اقتصاد کشورش را وعده داد.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفت: در شرایطی که کشور ما قوی‌تر و هوشمندانه تر به سرعت رشد می‌کند من می‌خواهم برای همه دوستان، حامیان، دشمنان، متنفران و حتی رسانه‌های خبری جعلی بسیار دروغگو سال جدید توام با شادی و سلامتی آرزو کنم. "پاپ فرانسیس"، رهبر کاتولیک‌های جهان نیز درپیام سال نوی میلادی خود اعلام کرد که سال ۲۰۱۷ با جنگ، دروغ و بی‌عدالتی‌ها آسیب دید. وی در عین حال از اقدامات خوبی که بسیاری انسان‌ها روزانه انجام می‌دهند تشکر کرد.
روزنامه انگليسي گاردين در گزارشي نوشت ترزا مي به فکر جايگزين کردن بوريس جانسون وزير امور خارجه خود است. جمعيت الوفاق بحرين در بيانيه‌ای اعلام کرد: سال ۲۰۱۷ سالي خونبارتر با بحران‌های بی‌سابقه اقتصادي، سياسي و حقوقي در بحرين بوده است. در اين بيانيه آمده است در اين سال ۱۵ شهيد به آمار شهداي سال قبل از آن، اضافه شده و صدور حکم‌های اعدام دسته جمعي افزايش داشته است. در اين سال حدود ۱۰۰۰ نفر بازداشت و تابعيت ۱۵۰ بحريني سلب شده است. الوفاق تاکيد کرد نظام بحرين همچنان تمامي نداهايي را که به مشارکت سياسي، گفت وگو و مذاکره دعوت مي کند، رد کرد.
سوریه، مکزیک، افغانستان و عراق از خطرناک ترین کشورهای جهان برای خبرنگاران و فعالیت‌های رسانه‌ای محسوب می‌شوند. بنیاد حمایت از رسانه‌های آزاد در افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سال ۲۰۱۷ میلادی با ۲۱ شهید و ۴۱ زخمی خونین‌ترین سال برای خبرنگاران در تاریخ افغانستان محسوب می‌شود.

کد مطلب: 102533
 
Share/Save/Bookmark