میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۴
 
 
عملیات وحشیانه ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا

دفتر حقوق بشر سازمان ملل دیروز اعلام کرد: نیروهای امنیتی میانمار به طور وحشیانه‌ای بیش از ۵۰۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا را مجبور به ترک خانه و کاشانه خود در استان راخین کرده‌اند و خانه‌های آنها را به آتش کشیده و مانع از بازگشت آوارگان روهینگیا می‌شوند.
دفتر حقوق بشر سازمان ملل گزارشی را براساس ۶۵ مصاحبه با مسلمانان روهینگیا منتشر کرده است که طی ماه گذشته وارد بنگلادش شده‌اند.
این گزارش افزود: عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی میانمار در استان راخین، پیش از حملات شبه نظامیان روهینگیا به مقرهای پلیس در ۲۵ اوت آغاز شده و شامل کشتار، شکنجه و تجاوز و آزار و اذیت کودکان و زنان بوده است. دفتر حقوق بشر سازمان ملل افزود: عملیات وحشیانه نیروهای امنیتی میانمار در استان راخین با هدف پاکسازی قومی بوده و هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا را مجبور به ترک این منطقه کرده و اجازه بازگشت به آنها را نداده است.
این گزارش در ادامه افزود: اطلاعات معتبر نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی میانمار عمدا خانه ها و سایر اموال مسلمانان روهینگیا را نابود کرده‌اند و به قربانیان خشونت‌های اخیر دیگر اجازه بازگشت به خانه‌های خود را نداده‌اند. سازمان ملل یادآور شد: نابودی اموال مسلمانان روهینگیا از سوی نیروهای امنیتی میانمار معمولا با همراهی اوباش بودایی مسلح صورت گرفته است. نابودی اموال، مزارع کشاورزی و دام ها در استان راخین به گونه‌ای بوده است که احتمال بازگشت مسلمانان به این مناطق دیگر بعید به نظر برسد.
این گزارش نشان می‌دهد، نیروهای امنیتی میانمار اقدام به کاشت مین در سرتاسر مرز استان راخین و بنگلادش کرده‌اند تا مانع از بازگشت مسلمانان روهینگیا شوند.

کد مطلب: 101336
 
Share/Save/Bookmark