میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۴
 
 
آیت‌الله امامی‌کاشانی:
وزارت اقتصاد به موضوع مالیات رسیدگی کند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درخصوص مقاومت گفت: سخنان رهبری همان خط و راه امام خمینی (ره) است.
آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی در خطبه نخست نماز جمعه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: اعمال ما علاوه بر آن که خدا می‌بیند، یک نفر دیگر هم می‌بیند و مواظب است. اگر خیر باشد، دعا می‌کند و اگر شر باشد متاثر می‌شد و از خدا می‌خواهد که این گناهکار برگردد. آن فرد، حجت خدا و حضرت حجت(عج) است. وی در ادامه با اشاره به احادیثی عنوان کرد: کمک به بینوا و صله‌رحم، هرچند که ناصبی باشد موجب خشنودی خداوند قرار می‌گیرد. در ماه مبارک رمضان اعمال‌ خوبی انجام دادیم که برکاتی به همراه دارد. حفظ برکات نیز به این است که به ناظر بودن امام زمان(عج) توجه داشته باشیم.
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه رابطه‌مان را باید با ولی خدا قوی کنیم، گفت: علوم به دو دسته عادی و غیرعادی تقسیم می‌شود. علوم عادی اکتسابی و متعارف است؛ اما یک سری از علوم مانند وحی غیرعادی هستند. پیامبران و ائمه معصومین(ع) از این علم غیرعادی بهره می‌برند. وی درخصوص زکات فطریه بیان داشت: روز عید فطر نمادی برای تمام سال‌هاست تا سفره‌های دیگران را هم بنگیریم و سعی کنیم سفره‌ها با یکدیگر اختلافی نداشته باشند. انسان باتقوا کسی است که در سفره خود، دیگران را هم ببیند، فقط به فکر مال‌اندوزی نباشد، به همسایگان و فقرا رسیدگی کند و در اموال خود برای فقرا سهم و حقی قائل شود.
امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران عنوان کرد: از مردم بزرگ و فهیم کشور و همه مستضعفان مسلمان و غیرمسلمان را که روز قدس را گرامی داشتند که عظمت و شکوهی را در کشور و خارج از کشور به وجود آوردند، قدردانی می‌کنم. تمام این قدم‌ها مورد عنایت خاص امام عصر(عج) است. همچنین برای شهدایی که در سال ۴۲ و به خصوص شهدایی که در ورامین کفن‌پوش به شهادت رسیدند، برای همه طلب علو مقام و برای خانواده‌هایشان صبر و اجر مسالت می‌کنم. برای برادر شهیدمان حجت‌الاسلام خرسند امام جمعه‌ کازرون نیز که به شهادت رسید، برای خانواده‌شان از خداوند اجر و صبر مسالت دارم.
آیت‌الله امامی‌کاشانی افزود: سخنان رهبری درخصوص مقاومت، خط و راه امام است. تمام مسئولان و مردم و گروه‌های سیاسی با هر تفکر و گرایشی با رهبر انقلاب هم‌صدا باشند. دنیا باید بدانند که حرف همین است و غیر از این نیست. در این صورت عظمت و بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است. امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز دشمن با سطح وسیع‌تری مشکلاتی را به ما تحمیل کرده است، گفت: ان‌شاالله مشکلات تحمیلی برطرف خواهد شد که البته لازم است به تولید و رونق آن پرداخته شود. وی در عین حال توصیه کرد که سرمایه‌گذاران پول را به خارج نبردند و در کشور سرمایه‌گذاری کنند.
امام جمعه موقت تهران گفت: دولت تسهیلات را فراهم کند. مجلس و قوانین مشکلات را بردارند و از طرفی هم حمایت کنند تا تولید بالا برود و اشتغال زیاد شود تا اقتصاد کشور از مشکل نجات پیدا کنتد. این وظیفه همه در جامعه است. در جاهایی هم که جلو رونق تولید گرفته می‌شود از باب مثال مالیات، رفع شود. مالیات‌هایی که غلط است و موجب می‌شود یکی مغازه‌ای را ببند، حذف شود. برای کسانی که دارند مالیات وضع شود و جلوی فرار مالیاتی گرفته شود و برای دیگران کمک و مساعدت شود. وزارت دارایی برای مالیات باید فکری کند و نظارت و راهی تدوین شود.
آیت‌الله امامی‌کاشانی تاکید کرد: آن‌هایی که دارند به خاطر خدا و حیثیت کشور سرمایه را در کشور نگه دارند و برای خودشان، خانواده‌شان و نسل‌‌هایشان سرمایه را به خارج نبرند.

کد مطلب: 109239
 
Share/Save/Bookmark