میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۶
 
 
#منهای_سیاست
سیاستمداری با کمربند پهلوانی
سیاستمداری با کمربند پهلوانی
 

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری، رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی، کاندیدای ریاست جمهوری و فردی که به قدری سیاسی است که نمی‌توان متوجه شد که نهایتا دوستدار جناح چپ است یا راست چراکه یکبار به عنوان لیدر جریان اصولگرایی با جناح چپ رقابت می‌کند و باری دیگر به عنوان حامی اصلی اصلاح‌طلب‌ها از بازرسی دفتر مقام معظم رهبری استعفا می‌دهد که احیانا در دولت پست بگیرد!!! اما این تنها وجه ناطق‌نوری نیست. او ید طولایی در ورزش و علاقه وافری به حوزه ادبیات و شعر دارد.
چندی پیش علی‌اکبر ناطق‌نوری که به عنوان میهمان ویژه آیین گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی، استاد شهریار در تبریز به سر می‌برد توانست هر دوی این زمینه‌ها را با هم انجام دهد یعنی هم در مراسم بزرگداشت شهریار حضور یابد و هم به ارتفاعات سهند رفت و به کوهنوردی پرداخت.
حاج علی‌اكبر ناطق‌نوری البته یکی از علاقه‌مندان به ورزش زورخانه‌ای است و هر از چندی در خلال کارهای سیاسی سری هم به گود زورخانه می‌زند. او از جمله ورزشكاران با سابقه ورزش زورخانه است. معمولا در شهرستان نور به همراه برادرش (احمد) که از جمله ورزشکاران قدیمی است در زورخانه حضور یافته و به ورزش می‌پردازد.
شاید یکی از حاشیه‌های غیرسیاسی که برای او پیش آمد این بود که در مراسم خواندن شعر «مادر» و «علی ای‌همای رحمت» شهریار که به عنوان میهمان ویژه حضور داشت اشک از چشمانش سرازیر شد و سوژه خوبی را برای عکاسان حاضر ایجاد کرد.
ناطق‌نوری همانطور که گفته شد ید طولایی در ورزش علی‌الخصوص پرداختن به ورزش زورخانه‌ای دارد و این ماجرا به حدی جدی است که چندی پیش توانست از سوی ورزش زورخانه‌ای به او کمربند پهلوانی داده شود و در مراسم رسمی عنوان پهلوانی را از دست رئیس فدراسیون این رشته ورزشی دریافت کرد.
درباره بخش غیرسیاسی زندگی حجت‌الاسلام ناطق‌نوری نیز می‌توان به این ماجرا اشاره کرد که نام فامیلی او برگرفته از شهرتی است که در نطق و سخنرانی داشته و فامیلی اصلی او چیز دیگری بوده است. ناطق‌نوری زندگی ورزشی و فرهنگی خاصی دارد و در تمام سال‌هایی که به کارهای سیاسی مبادرت می‌کرده، حتی زمانی که ریاست مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت هم از این بخش از زندگی خود غافل نشد.

کد مطلب: 100030
 
Share/Save/Bookmark