میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۳
 
 
توتال توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی را تابستان آغاز می‎کند

مدیرعامل توتال با اعلام اینکه این شرکت فرانسوی تابستان امسال کار توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی را آغاز خواهد کرد، گفت: ما یک سرمایه‎گذاری اولیه یک میلیارد دلاری در این پروژه خواهیم داشت.
به گزارش رویترز، پاتریک پویان گفت: شرکت توتال تابستان امسال طرح توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس‌جنوبی را آغاز می‎کند.
رویترز در گزارش خود آورده است که امضای قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی، نخستین سرمایه‌گذاری یک شرکت بزرگ غربی در بخش انرژی ایران از زمان لغو تحریم‌ها خواهد بود.
مدیرعامل توتال اعلام کرد: توتال پس از تمدید لغو تحریم‎های آمریکا علیه ایران براساس توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، یک سرمایه گذاری اولیه یک میلیارد دلاری در ایران خواهد داشت.
پویان افزود: ارزش ریسک یک میلیارد دلار سرمایه‎گذاری اولیه در این طرح وجود دارد زیرا بازار بسیار بزرگی را پیش روی ما باز می‌کند؛ ما درباره برخی ریسک‎ها بسیار هشیار هستیم.
وی ادامه داد: ما ریسک بازگشت احتمالی تحریم‎ها هم در نظر گرفته‎ایم و باید تغییر قوانین را در برنامه‎ریزی‎های خود لحاظ کنیم.
توسعه میدان گازی مشترک پارس‌جنوبی برای نخستین بار در دهه ۹۰ میلادی آغاز شد و توتال تا پیش از وضع تحریم‎های بین‌المللی در سال ۲۰۰۶ یکی از بزرگ ترین سرمایه‎گذاران خارجی در این میدان بود.
توتال تصمیم گرفته است در طرح توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس‌جنوبی مشارکت کند که ارزش این پروژه پنج میلیارد دلار برآورد شده است.
تاکنون بسیاری از شرکت‎های بزرگ دنیا از جمله شرکت انگلیسی-هلندی شل و بی‌پی انگلیس برای مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه‎های نفتی ابراز تمایل کرده‌اند.
مدیرعامل توتال گفت: طرح لغو تحریم‎های آمریکا علیه ایران به تازگی تمدید شده است و هر ۶ تا هشت ماه یکبار تمدید خواهد شد، ما با برخی تردیدهای موجود باید کنار بیاییم.
توتال در کنسرسیوم توسعه دهنده توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی ۵۰.۱، شرکت ملی نفت چین (سی ان پی سی) ۳۰ درصد و شرکت پتروپارس ایران ۱۹.۹ درصد سهم دارند.
گروه فرانسوی توتال در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی در ابوظبی، قطر و برزیل انجام داده و پویان کاهش قیمت انرژی در سه سال گذشته را فرصتی برای امضای قرارداد به منظور بهره مندی از منابع ارزان انرژی برای تضمین تقویت شرکت توتال می‌‌داند.
توتال قصد دارد به بازدهی بالای ۱۵ درصد در هر پروژه جدیدی که در هر نقطه از جهان بر عهده می‌گیرد، دست یابد طرح توسعه فاز۱۱ پارس‌جنوبی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

کد مطلب: 99743
 
Share/Save/Bookmark