میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷
 
 
در آیین رونمایی از آلبوم سرود «بزرگ‌راه» مطرح شد:
در سرود، پای خودنمایی وسط نیست

آلبوم سرود «بزرگ‌راه» شامل قطعات سرودی با محوریت شخصیت فرماندهان شهید دفاع‌مقدس در قالب سرود نمایش سرداران شهید در تالار وحدت رونمایی شد.
آلبوم سرود «بزرگ‌راه» متشکل از قطعات سرود و همخوانی پیرامون سرداران شهید همّت، بروجردی، شهید زین‌الدین، برونسی، باقری، باکری، خرّازی، طهرانی‌مقدّم، چمران، صیّادشیرازی و ... است.
در ابتدای این برنامه حاج حسین هوشیار - مداح اهل‌بیت(ع) و معلم سرود - با عرض سلام به محضر اباعبدلله الحسین(ع) به ذکر خاطره‌ای از چگونگی سرودخوان شدنش پرداخت.
هوشیار اظهار کرد: امیدوار هستم این حرکت زیبا و نو که پیام شهدا را ماندگار می‌کند الهام‌بخش مدارس ما باشد. من خواهش می‌کنم به مدارس هم برسند. ان‌شاءلله تمام نوجوانان ما مجهز به این هنر زیبا باشند.
در ادامه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در سخنانی درباره سرود اظهار کرد: هنر سرود شورانگیز و محتشم است، بودی منّیت در آن نمی‌آید. در سرود پای جمع و حرف قدسی مطرح است و پای خودنمایی وسط نیست.
حجت‌الاسلام محمد قمی ادامه داد: ما از همه اتفاقات آسمانی و قدسی که در قالب سرود بوده‌اند، خاطرات ماندگاری داریم که همواره به صورت ناخودآگاه آنها را زمزمه می‌کنیم. امیدوارم این اثر هم مانند سرودهای ماندگار سال‌های قبل ماندگار شود.
وی تاکید کرد: باید برای مردم و از مردم خواند که با همه فشارها پای اسلام و عاشورا ایستاده‌اند. باید از ارادت آن‌ها به سیدالشهدا سال‌ها خواند و سرود. او همچنین بیان کرد: باید یک دست‌مریزاد به تولیدکنندگان این اثر بگویم. ان شاءلله این سرود گامی در مسیر تقرب ما به سیدالشهدا است.
در این مراسم علاوه بر حضور خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم، خانواده سرداران شهید دفاع‌مقدس، شهدای هسته‌ای، هنرمندان و اهالی فرهنگ حضور پیدا کردند.
اجرای این مراسم را که در تالار وحدت برگزار شد، رسالت بوذری بر عهده داشت و علی لهراسبی از میهمانان بود.
در بخش پایانی این مراسم قطعات آلبوم سرود «بزرگ‌راه» در قالب سرود - نمایش به اجرا درآمد که هنرمندانی از استان‌های مختلف کشور مانند خراسان رضوی، فارس، لرستان، قم، آذربایجان غربی، یزد، اصفهان و تهران در اجرای آن مشارکت کردند.

کد مطلب: 106007
 
Share/Save/Bookmark