میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۴
 
 
جنگنده‌های آمریکا قاتل ساکنان دیرالزور

منابع سوری از کشته شدن ۲۱ غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکا به بازار فروش مشتقات نفتی در حومه دیر الزور خبر دادند.
این نخستین باری نیست که جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش تحت فرماندهی آمریکا غیرنظامیان را در سوریه هدف قرار می‌دهند. پیشتر نیز چندین غیرنظامی در حملات این ائتلاف در سوریه و عراق کشته شده‌اند اما ائتلاف آمریکا تنها به کشته شدن چند تن از آن‌ها اذعان و تأکید می‌کند که حملات را اشتباهی انجام داده است.
به گفته منابع سوری در حملات روز شنبه ائتلاف ضد داعش به بازار فروش مشتقات نفتی در روستای خشام در حومه دیر الزور سوریه ۲۱ غیرنظامی کشته و ده‌ها تن نیز زخمی شدند.این در حالی است که نیروی هوایی "ائتلاف آمریکایی" قتل عام جدیدی نیز همان روز شنبه در روستاهای “غضبان” و ”السویدیه کبیره” حومه رقه مرتکب شده است.منابع محلی و رسانه‌ای گفتند: جنگنده‌های "ائتلاف آمریکایی" در ۲۴ ساعت گذشته به تعدادی از مناطق در حومه‌های شمالی و غربی رقه حمله کردند که در اثر آن دو غیر نظامی در شهر غضبان و ۹ غیرنظامی از جمله پنج کودک در روستای “السویدیة کبیره” به شهادت رسیدند.
از سوی دیگر خبرگزاری اعماق وابسته به داعش مدعی شد که این گروه دو هواپیمای ارتش سوریه را در داخل فرودگاه نظامی دیر الزور منهدم کرده است. خبر دیگر از حوزه سوریه آنکه نماینده ویژه دولت چین در امور سوریه با بیان اینکه کشورش در مذاکرات آستانه برای حل و فصل بحران سوریه شرکت می‌کند ابراز امیدواری کرد این گفت‌وگو مثمر ثمر واقع شوند. خبر دیگر آنکه «تیری ماریانی» رئیس هیأت فرانسوی تاکید کرد این هیأت تصویری مغایر با آنچه که رسانه‌های غربی از شهر حلب به نمایش می‌گذارند، مشاهده کرده است. خبر دیگر آنکه رئیس پارلمان سوریه در جریان دیدار با یک هیأت پارلمانی روسی اظهار داشت: سوریه و روسیه در راستای حمایت از ملت‌های منطقه عمل کردند. «هدیه عباس» رئیس پارلمان سوریه با یک هیأت پارلمانی از روسیه در دمشق دیدار کرد. وی در جریان این دیدار اعلام کرد: سوریه و روسیه در راستای حمایت از ملت‌های منطقه عمل کردند.
خبر دیگر آنکه منابع امنیتی سوریه از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در ریف غربی دمشق خبر دادند.با وجود اعلام دومین برنامه کاهش نیروهای روسی شریک در عملیات علیه تروریست های ضدسوری از اسفند سال گذشته تاکنون در چارچوب اجرای دو توافق آتش بس، ساختارهای حضور نظامی روسیه در سوریه بازسازی می شود.با آغاز توافق
آتش بس سوریه از ۱۰ دی ماه که در شورای امنیت سازمان ملل تصویب شده، روسیه برنامه کاهش حضور نظامی خود را اعلام کرده است و در نخستین مرحله نیز ناو هواپیمابر و رزمناو اتمی روسی از سواحل دریای مدیترانه به پایگاه دریای شمال بازمی گردند.

کد مطلب: 98140
 
Share/Save/Bookmark