میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۰
 
 
حمله به زیرساخت های عراق

یک شبکه آمریکایی به نقل از دو منبع مطلع مدعی شد که ارتش آمریکا برای گرفتن انتقام سرنگونی پهپاد جاسوسی خود توسط ایران، به زیرساخت‌های جنبش «کتائب حزب‌الله» در عراق حمله سایبری کرده است.
بعد از ادعای مرکز سایبری ارتش ایالات متحده در اجرای عملیات خرابکاری سایبری علیه سامانه‌های موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، اکنون واشنگتن مدعی است به زیرساخت‌های شاخه جنبش حزب‌الله در عراق حمله سایبری کرده است.
دو مقام آمریکایی مطلع به شبکه «سی. ان. ان» گفتند که ارتش آمریکا یک روز بعد از سرنگونی پهپاد جاسوسی آنها توسط سپاه در تاریخ سی‌ام خرداد، دست به عملیات سایبری گسترده‌ای علیه جنبش «کتائب حزب‌الله» در عراق و سوریه زده است. طبق ادعاهای این دو منبع که خواستند نامشان فاش نشود، هدف از حمله سایبری مذکور تضعیف و غیرفعال کردن شبکه مخابراتی و ارتباطاتی کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه و ممانعت از ارتباط آنها با ایران بوده است.
البته سی.ان.ان تاکید کرده است که هیچکدام از این دو مقام، چیزی درباره موفقیت یا شکست این حملات سایبری بیان نکردند. یکی از این منابع همچنین اذعان کرد که ارتش ایالات متحده به دلیل دسترسی کتائب حزب‌الله به موشک‌های ایرانی و تسلیحات پیشرفته، نگرانی جدی درباره این جنبش دارد.وزارت دفاع آمریکا و کاپیتان «ویلیام اوربان» سخنگوی مرکز نظارت بر عملیات‌های خارجی (در غرب آسیا) در این وزارتخانه از پاسخ به سوال این شبکه درباره عملیات مذکور خودداری کرده و گفتند: «سِنتکام درباره حملات سایبری اظهار نظر نمی‌کند». ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به «سنتکام» اخیرا و پس از آنکه آمریکا سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار داد، در اقدام مقابله‌به‌مثل، در لیست تروریستی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

کد مطلب: 109608
 
Share/Save/Bookmark