میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
 
 
اعتصاب غذای اسیران فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی آغاز شد
انتفاضه اسرا علیه معامله قرن
انتفاضه اسرا علیه معامله قرن
 

همزمان با تحرکات آمریکا و سازشکاران برای اجرای معامله قرن، اسیران فلسطینی در بند زندان های رژیم صهیونیستی اعتصاب غذای گسترده خود را از دیروز آغاز کردند.
اسیران فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که می‌خواهند دست به یک اعتصاب غذای گسترده بزنند.پیشتر «فارس قدوره» رئیس کمیته اسرای فلسطینی اعلام کرده بود که این اسیران قصد دارند شدیدترین اعتصاب غذا را به تدریج از تاریخ ۷ آوریل تا ۱۷ آوریل (۱۸ تا ۲۸ فروردین) انجام دهند. وی در ادامه افزود: ملت فلسطین باید به یاری این اسیران بیایند چرا که پیروزی آنها در این نبرد نتایج بزرگی برای ملت فلسطین به ارمغان می‌آورد. قدوره تاکید کرد: آنچه که در حال حاضر در زندان‌های رژیم صهیونیستی شاهد هستیم بی سابقه بوده و نظامیان این رژیم می‌کوشند اراده اسیران فلسطینی را در هم بکوبند.
وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در آستانه اعتصاب غذای نامحدود اسرای فلسطینی اعلام کرد که شمار بیشتری از نظامیانِ سرکوبگر را در زندان‌های این رژیم مستقر خواهد کرد. طبق اعلام مقامات صهیونیست، سازمان زندان‌های صهیونیستی همچنین پزشکان و پرستاران بیشتری را در زندان‌ها مستقر کرده است تا در صورت وخامت حال هر یک از اسرا، آنها را همانجا تحت درمان قرار داده و اجازه انتقال آنها به بیمارستان‌های خارج از زندان داده نشود. لازم به ذکر است در ادامه حمایت آمریکا از صهیونیست‌ها، سناتور جمهوری‌خواه ایالت «کارولینای جنوبی» توافقنامه‌ای را در پشتیبانی از صهیونیست‌ها پیشنهاد داده تا به جهان القا کند که حمله به اسرائیل در حقیقت حمله به آمریکا است. «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه ایالت «کارولینای جنوبی» در حمایت از رژیم صهیونیستی، توافقنامه‌‌ای را پیشنهاد داده است که طبق آن به جهان القا شود که حمله به این رژیم در حقیقت حمله به آمریکا تلقی می‌شود.روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در این خصوص گزارش کرد، این سناتور کارولینای جنوبی خواستار ورود آمریکا به یک توافق دفاعی دوجانبه با اسرائیل شده است تا طبق آن به جهان گفته شود که «حمله به اسرائیل، حمله به آمریکا تلقی می‌شود». گراهام اینگونه ادامه داد که آمریکا باید به دشمنان رژیم صهیونیستی بگوید که اگر به دنبال «نابودی تنها کشور یهودی باشند، باید از طریق ما به آنها برسند».
لازم به ذکر است در ادامه سیاست اشغالگری مقام های رژیم صهیونیستی در ادامه تلاشهای خود برای گسترش شهرک سازی ها در کرانه باختری، احداث ۷۷۰ واحد مسکونی در بیت لحم را تصویب کردند. در همین حال «حسن بریجیه» مدیر دفتر هیات مقابله با شهرک سازی ها در بیت لحم گفت: مقام های صهیونیستی احداث ۷۷۰ واحد مسکونی در بیت لحم را تصویب کردند. وی افزود: هفته گذشته نیز مقام های صهیونیستی با احداث ۷۰ واحد مسکونی در شهرک صهیونیستی مکساد واقع در جنوب شرق بیت لحم موافقت کرده بودند.
این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه اعلام کرد که درصورت پیروزی در انتخابات آینده، برخی از شهرک های احداث شده در کرانه باختری را به سرزمین های اشغالی تحت کنترل این رژیم الحاق خواهد کرد. ۴۰۰هزار شهرک نشین در کرانه باختری و ۲۰۰هزار شهرک‌نشین نیز در قدس شرقی زندگی می کنند که بر اساس قوانین بین المللی اسکان صهیونیست ها در این مناطق غیرقانونی است.
بنابر پیمان «اسلو- ۲» که در سال ۱۹۹۵ میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی امضا شد، کرانه باختری به سه منطقه؛ «الف»، «ب» و «ج» تقسیم شد. منطقه «الف» شامل ۱۸ درصد از کرانه باختری به لحاظ امنیتی و اداری تحت اداره تشکیلات فلسطینی است. منطقه «ب»۲۱ درصد کرانه باختری است که مدیریت غیرنظامی آن با تشکیلات فلسطینی و مدیریت امنیتی آن با رژیم صهیونیستی است. منطقه «ج» ۶۱ درصد کرانه باختری را شامل می شود که کنترل آن به صورت کامل در اختیار رژیم صهیونیستی است.
قطعنامه ۱۲۳۴ شورای امنیت که ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ به تصویب رسید، تأکید می‌کند رژیم صهیونیستی باید فورا به شهرک‌سازی خود در اراضی اشغالی فلسطینی پایان دهد. در این میان رهبر جنبش حماس در غزه در سخنانی تاکید کرد که هیچگونه گفت‌وگویی درباره توقف تظاهرات بازگشت انجام نمی‌شود. یحیی السنوار، رهبر جنبش حماس در غزه در جمع نمایندگان گروه‌های مختلف و سازمان‌های مدنی فلسطین در نوار غزه درباره جزئیات تفاهم‌هایی که از طریق میانجی‌گر با رژیم صهیونیستی حاصل شده، عنوان داشت: مشخصه‌های کلی مهمی برای توافقات آتش‌بس وجود دارد و مهم‌ترین آنها عبارت از این است که تفاهم آتش بس هیچگونه بها و بُعد سیاسی نداشته و جایگزینی برای اتحاد و مشارکت فلسطینی‌ها نباشد. هیچ گفت‌وگویی با دشمن وجود ندارد و گفت‌وگوها از طریق واسطه انجام خواهد شد.
از سوی دیگر وزیر خارجه ترکیه درباره تدارک نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به این رژیم هشدار داد و تاکید کرد، «کرانه باختری، سرزمین اشغال شده‌ی فلسطینی است و این واقعیت، تغییرناپذیر است».

کد مطلب: 108401
 
Share/Save/Bookmark