میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۰
 
 
بروجردی:
پایداری سوریه موجب شکست آمریکا و صهیونیست‌ها شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طی دیدار با رئیس‌جمهور سوریه بر مواجهه ایران و روسیه با دشمنان مشترک در منطقه تاکید کرد.
به گزارش خانه ملت، علاءالدین بروجردی و هیات همراه با بشار اسد دیدار و پیرامون موضوعات مختلف گفتگو و تبادل نظر کرد.
بروجردی در ابتدای این دیدار ضمن تبریک پیروزی‌های ارزشمند اخیر ارتش سوریه در جبهه‌های مختلف، گفت: سوریه سمبل مقاومت در مقابل دشمنان میان کشورهای منطقه است و به یقین عظمت تحولات اخیر سوریه در آینده بیشتر درک خواهد شد چراکه دولت و ملت سوریه با استقامت و پایداری توانست اقدامات محور امریکا و رژیم صهیونیستی وهم پیمانان منطقه‌ای آن‌ها را شکست دهند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس ایستادگی و مقاومت ملت سوریه را از تحولات تاریخی و ماندگار در تاریخ منطقه و جهان دانست. وی همچنین با اشاره به نامه اخیر بشار اسد به مقام معظم رهبری اظهار داشت: به‌یقین این نامه نشان‌دهنده عمق پیوندهای میان دو کشور و نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران در پیروزی‌های اخیر است.
بروجردی در ادامه با تشریح تحولات منطقه افزود: محور مقاومت در منطقه با دشمن مشترک مواجه است و این امر همکاری و هماهنگی مستمر و منظم میان کشورهای عضو محور مقاومت را ضروری ساخته است. وی در پایان با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گسترده صنعتی و اقتصادی کشورمان، بر آمادگی ایران برای کمک به بازسازی سوریه تاکید کرد.
در ادامه این دیدار رئیس‌جمهور سوریه ضمن ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی ایران به سوریه گفت: سوریه هرگز فداکاری‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از دولت و ملت سوریه در دوران سخت و دشوار فراموش نخواهد کرد.
بشار اسد افزود: خون‌های ریخته شده شهدای ایران در سوریه، سرمایه گرانقدری برای آینده همکاری‌ها و مناسبات دوستانه و برادرانه دو کشور خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تحولات اخیر منطقه را به نفع محور مقاومت ارزیابی کرد و گفت: این تحولات بر قدرت و توانایی‌های محور مقاومت افزوده است. وی ضرورت همکاری تنگاتنگ میان کشورهای کشورهای مقاومت را در عرصه‌های مختلف بویژه روابط اقتصادی مورد تاکید قرار داد.

کد مطلب: 101255
 
Share/Save/Bookmark