میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
اشغالگران سه هزار بار آتش‌بس را نقض کرده‌اند
حملات دیوانه‌وار ائتلاف سعودی به یمن
حملات دیوانه‌وار ائتلاف سعودی به یمن
 

در سایه سکوت سازمان ملل، در پی حملات گسترده ائتلاف متجاوز به مناطق مختلف صنعا، دستکم دو تن کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند و انصارالله در واکنش اعلام کرد این حملات به دستور مستقیم آمریکا صورت گرفته است.
جنگنده‌های ائتلاف سعودی-آمریکایی نقاظ مختلف صنعا را به صورت گسترده بمباران کردند.این جنگنده‌ها یک کارخانه در منطقه «وادی احمد» واقع در شمال صنعا را هدف قرار گرفتند و آن را نابود کردند؛ در پی این حمله به منازل نزدیک در کارخانه مذکور آسیب‌های گسترده‌ای وارد شد. ائتلاف سعودی همچنین چهار حمله به شهرستان «معین» داشت .در ادامه این گزارش آمده در پی حملات ائتلاف متجاوز به کارخانه دیگری در منطقه «جدر» شهرستان «بنی حارث» دو نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند. از آنجایی که کارخانه مذکور در کنار ساختمان‌های مسکونی بوده، خسارت‌های زیادی به این منازل وارد شده است.
«فضل ابوطالب» دبیرکل دفتر سیاسی انصارالله اعلام کرد حملات گسترده ائتلاف سعودی-آمریکایی به صنعا به دستور مستقیم آمریکا صورت گرفته است. وی در صفحه فیسبوک خود نوشت دشمن تلاش می‌کند با بمباران پایتخت، روحیه مزدورانش در جبهه‌های مختلف را بالا ببرد اما این حملات به لطف خدا شکست خواهد خورد.
«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن نیز در توئیتر خود نوشت حملات به صنعا نتیجه حمایت آمریکا از ائتلاف سعودی- اماراتی‌ و دیگر متحدانش است اما ملت یمن را نخواهد ترساند. «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی انصارالله هم تأکید کرد حمله به مناطق مختلف صنعا با دستور و نظارت آمریکا صورت گرفته اما خون‌های مردم یمن، گرانقیمت است و در مقابل این حملات دست‌بسته نخواهند نشست.
سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد از زمان برقراری آتش‌بس در «الحدیده» در غرب یمن، این توافق بیش از سه هزار بار نقض شده است. «یحیی سریع» سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد نیروهای ائتلاف متجاوز به هیچ توافقی پایبند نیستند و از زمان برقراری آتش‌بس در الحدیده، این توافق ۳۲۷۳ بار نقض شده است.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد فقط طی ۴۸ ساعت گذشته، توافق آتش‌بس الحدیده ۱۶۸ بار نقض شده است. جنگنده‌های ائتلاف به حملات خود به شهرهای «الحدیده، الدریهمی و حیس» ادامه داده‌اند و همچنین منازل مسکونی، مزارع و پایگاه‌های نظامی با بیش از ۸۲ خمپاره هدف قرار گرفته است. یحیی سریع در ادامه اعلام کرد جنگنده‌های ائتلاف (طی ۴۸ ساعت گذشته) ۳۲ حمله هوایی – هفت حمله به الوازعیه در تعز، نه حمله به باقم، هفت حمله به البقع، یک حمله به مران، یک حمله به رازح، یک حمله به صعده، یک حمله به نَهِم، یک حمله به عِمران، یک حمله به حِجه و سه حمله به جوف- داشته‌اند.
وی سپس اعلام کرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در پاسخ دو عملیات هجومی در «الربوعه، نهم»، یک عملیات با پهپاد «قاصف ۲» علیه پایگاه «السویقاء» در «خِب و الشعف» و یک عملیات دیگر با همین پهپاد علیه تجمعات ائتلاف سعودی در عسیر انجام دادند.

کد مطلب: 107655
 
Share/Save/Bookmark