میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
 
 
سیاست مجازی
توئیت‌های ظریف

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سلسله توئیت‌هایی نوشت: در دیدار امروز، به وزير امور خارجه فرانسه گفتم: اتحاديه اروپا بايد ايالات متحده را ملزم به رعايت برجام کرده بجای اينكه با تکرار خواسته‌های نامربوط آن کشور تلاش کند آمریکا را راضی نماید. برای دفاع از توافق هسته‌ای، حرف زدن صرف كافی نيست؛ به ويژه از آن جهت که ايالات متحده حتی بر سر راه پايبندی اتحاديه اروپا به برجام مانع ایجاد می‌کند. ايالات متحده و اروپایی‌ها بايد به جای زير سوال بردن برنامه موشکی ايران، تزريق صدها ميليارد دلار تسليحات را به منطقه ما متوقف كنند. برنامه موشکی ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد محدود نشده است ولی برای بازدارندگی از تکرار رنجی که مردم ما در موشک‌باران صدام - که با حمایت غرب انجام شد - متحمل می‌شدند ضروری است. ایران از ابتدا، راه‌حل‌های سیاسی برای بحران‌های سوریه و یمن پیشنهاد داد و همیشه آماده همکاری برای صلح در منطقه بوده است؛ البته با شرکای جدّی که هدف مشابهی داشته باشند و نه بازی‌های تبلیغاتی برای جلب رضایت (ترامپ).

باج‌خواهی
علی شکوری‌راد دبیرکل حزب اتحاد، در توئیتر خود نوشت: استیضاح حق نمایندگان است تا به نمایندگی از مردم از وزیران دولت توضیح بخواهند و آنها هم باید متواضعانه و روشنگرانه توضیح بدهند اما برخی از این حق در جهت باج‌خواهی سوءاستفاده می‌کنند. نباید به آنها باج داد بلکه باید موضوع را روشن کرد. این کار به نظارت مردم بر نمایندگان کمک می‌کند.

خطاب به برخی از شیعیان لندنی
فیلمی از دبیرکل حزب‌الله لبنان در فضای مجازی پخش شده که او در یکی از سخنرانی‎های خود از رفتارهای نابخردانه شیعیان لندنی به شدت انتقاد کرده است. سیدحسن نصرالله درپی حمله پیروان صادق شیرازی، روز جمعه به سفارت ایران را شیعه انگلیسی خوانده است.

کد مطلب: 103686
 
Share/Save/Bookmark