میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴
 
 
در نشست مجمع جهانی صلح مطرح شد؛
نقش رسانه‌ها در حل اختلاف بین کشورها

گروه رویکرد عضو مجمع جهانی صلح اسلامی با اشاره به تجربه تاریخی مصر، لیبی و دولت مصدق شکست آنها را ناشی از فریبکاری آمریکا دانست.
داوود عامری دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی در هم‌اندیشی با عنوان «رسانه و رسالت‌های بشردوستانه» در موزه انقلاب و دفاع‌مقدس برگزار شد، گفت: اقدامات بشردوستانه با دو رویکرد در جهان انجام می‌شود: اول اقداماتی که جنبه مادی دارند مثل کمکهای مردمی و خدمات حمایتی در حوادث، رخدادها و مسائل جهانی که این اقدامات توسط هلال‌احمر، صلیب‌سرخ، ان‌جی‌اوها و نهاد؛ اما آنچه مورد غفلت قرار گرفته اقدامات معنوی مثل فعالیت‌های حقوقی، فرهنگسازی، اندیشه‌سازی و گفتمان‌سازی است.
عامری با اشاره به مزایای فراوان حمایت‌های معنوی، خاطرنشان کرد: این حمایت‌ها موجب پیشگیری از نابسامانی‌ها، مدیریت کرامت انسانی و ایستادگی در برابر سلطه‌جویی‌ها می‌شود که از مهم‌ترین نیازهای جوامع بشری امروز است. جمهوری اسلامی به رغم وجود کاستی‌ها و مشکلات دستاوردهای بزرگی را ایجاد کرد که می‌تواند ایده‌‌های بزرگی را برای سعادت بشر خلق کند.
محسن پاک‌آیین عضو مجمع جهانی صلح اسلامی نیز در این نشست گفت: نقش رسانه‌ها در رفع اختلافات میان کشورها و برقراری دوستی میان ملل بسیار مهم است، چراکه امروز رسانه‌های صهیونیستی به دنبال ایجاد اختلاف میان ما و سایر کشورها هستند.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره صلح، تاکید کرد: به تعبیر معظم‌له صلحی پایدار است که عادلانه باشد. صلح غربی‌ها عادلانه نیست و به همین خاطر پایدار نمی‌ماند.
همچنین جواد محمدی عضو مجمع جهانی صلح اسلامی در این هم‌اندیشی گفت: تمامی اقوام در کشور ما با صلح و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند که این از برکت اسلام است.اسلام موجب رشد سریع فرهنگ و هنر در ایران شد.
محمدی عنوان کرد: رئیس‌جمهور جنگ‌طلب آمریکا ملت ایران با این فرهنگ و تمدن غنی را متهم به جنگ‌طلبی می‌کند. رسالت اصحاب رسانه افشاگری درباره وجهه زشت این جنایتکاران است. تجربه مصر، لیبی و دولت مصدق به ما نشان می‌دهد که فریب آمریکا ما را به اشتباه محاسباتی می‌اندازد.

کد مطلب: 105585
 
Share/Save/Bookmark